Lapacho - indiánské tajemství

Lapacho - indiánské tajemství

Čaj lapacho využívali pro své nevšední léčivé účinky indiáni k léčbě leukémie. Dnes jeho schopnosti ocení také lidé bojující s kvasinkami a plísněmi.

25229×

Pozoruhodný strom lapacho

Lapacho (čti lapačo) je pozoruhodný strom rostoucí zejména na území Střední Ameriky a Jižní Ameriky. Indiáni z jeho kvalitního tvrdého dřeva vyráběli luky a různé nástroje, výrazné léčivé účinky vnitřní části kůry ale předurčily strom ke zcela jinému osudu.

Stromů lapacho jsou stovky druhů. Ne všechny se však pyšní léčivými schopnostmi. Mezi nejkvalitnější druhy patří červeně zbarvené Lapacho colorado a fialové Lapacho morado. Lapacho se "dožívá" až 700 let a v zimě překrásně kvete.

Léčivé účinky čaje lapacho

Pití čaje připraveného z vnitřní části červené kůry stromu lapacho lze využívat nejen jako způsobu přírodní léčby, ale také jako formu stimulace a prevence proti chorobám.

Lapacho - přírodní detoxikace

V detoxikaci je kůra stromu lapacho absolutní jednička. Zbrojí nejen proti usazeninám a těžkým kovům, ale také proti plísním a bakteriím. Poradit si dokáže i s přemnoženými kvasinkami. Léčí vaginální výtoky, ale i onemocnění kůže nebo úst, které jsou způsobené plísní.

Lapacho jako posilovač imunity

Lapacho zlepšuje prokrvování celého těla a přispívá tak ke zdraví celého krevního oběhu. Posiluje srdce, játra, ledviny a povzbuzuje látkovou výměnu. Chrání organismus dokonce i při chemoterapii, onemocnění rakovinou nebo virem HIV.

Lapacho brání vzniku leukémie

Skrze stimulaci tvorby červených i bílých krvinek a zlepšení zásobení buněk kyslíkem brzdí růst rakovinotvorných buněk. Už indiáni věděli, že předchází vzniku leukémie.

Lapacho pro harmonii těla i duše

Lapacho posiluje také nervový systém. Zmírňuje příznaky roztroušené sklerózy i Parkinsonovy nemoci. Tiší bolest, osvědčuje se zejména při migrénách. Stará se o zdraví pohlavních orgánů (je odolný dokonce i proti herpes viru) a trávicího systému. Normalizuje také výměnu cukru, je proto doporučováno diabetikům.

Jak připravit čaj z kůry lapacho

K přípravě šálku silného čaje vám postačí jedna čajová lžička. Toto množství asi 5 minut ve vodě povařte a dalších 15 minut nechejte vyluhovat. Čaj můžete pít teplý i studený. Nejlépe vás lapacho nakopne ráno, na lačno. Denní množství vypitého lapacho čaje by nemělo přesáhnout 2 litry. Po třech týdnech pravidelného intenzivního užívání je nutná alespoň týdenní pauza.

Kde sehnat lapacho

Nemůžete sehnat lapacho v obchodě s potravinami? Zastavte se v lékárně. Balení 100 g vás nepřijde na více než 100 Kč.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena