Vaření.czMagazínHubneme správným způsobem

Hubneme správným způsobem

Hubneme správným způsobem

Skoro každý se po vánočních svátcích snaží ubrat na těle pár centimetrů. Ale pozor, kdo si myslí, že jen tak nasadí dietní režim a půjde to samo, ten je na omylu.

8028×

Začínáme hubnout

Ještě dříve než se pustíme do úpravy naší postavy k lepšímu, musíme udělat několik věcí, které by nám v našem cíli či předsevzetí mohli zabránit. Naše chladnička, mraznička a spíž totiž obsahuje spoustu potravin, po kterých bychom v době, kdy na nás přijde mlsná, mohli sáhnout. Takže před zahájením redukce hmotnosti nejprve přisuneme odpadkový koš k lednici a veškeré nevhodné lákavé potraviny do něj vyhodíme. Otevřeme chladničku a vyhazujeme, Kečupy, hořčice, uzeniny, plnotučné smetanové jogurty, sladké tvarohy, jogurtové nápoje bez označení light, pudinky, šlehačku, smetanu, alkohol, sýry s více než 30% tuku v sušině, tavené sýry, paštiky klasické máslo, ztužený tuk, sladké marmelády, džemy a ostatní zavařeniny - kompoty, nakládané sýry, utopence, zbytky vařených jídel, omáčky, polévky, smažené či pečené pokrmy. Odstraníme také knedlíky, majonézu, rajské protlaky, veškeré sterilované pokrmy jako žampiony, nakládané okurky, ovoce, zabijačkové pokrmy. Ale čím toto vše v chladničce nahradit? Většinu prostoru v chladničce by mělo zaplnit ovoce a zelenina. Dále nízkotučné tvrdé sýry, jogurty bez tuku ( pouze bílé a nepřislazované), nízkotučný tvaroh a mléko, neperlivá voda, několik lahví perlivé vody s obsahem magnézia, ze zeleniny a ovoce si vybereme nejlépe rajská jablka, papriku, květák, brokolice, jablka a citrusové plod. Méně vhodná je mrkev, hrášek, banány a brambory. S banány opravdu velmi opatrně, ty jsou ze zeleniny a ovoce nejhorším produktem při redukci hmotnosti.

Z mrazničky vyndáme maso vepřové, kachnu, husu, hranolky, mražené karbanátky, hamburgery, předsmažené polotovary, tyto potraviny vyměníme za kuřecí maso, netučné hovězí, ryby.

Ve spíži se skrývá také velké množství pastí, takže se zbavíme světlého pečiva a chleba, mouky, cukru, světlých těstovin, sójové omáčky, worcesteru, maggi, masoxu, škrobové moučky, čokolády a ostatních sladkostí, slaných pamlsků jako jsou brambůrky, křupky, slané oříšky a mandle, polevy.

Jdeme na zdravý nákup

Doma si napíšeme seznam potravin, který v obchodě dodržíme. Určitě to při prvních nákupech nebude tak docela snadné, ale brzy se i vy naučíte vyhýbat regálům s pamlsky a raději zamíříte do zdravé výživy, do sortimentu s ovocem a zeleninou. Nezapomeňme pro zdraví důležité luštěniny, ořechy, celozrnné těstoviny a pečivo, kvalitní rostlinný a olivový olej. Pokud vše dodržíme, pak můžeme začít držet dietu a lépe upravit životosprávu.

Poslední krok k hubnutí

Posledním krokem, který bychom měli učinit, je pořídit si kuchařku s recepty na zdravé a redukční pokrmy. Tímto způsobem se bude hubnout příjemně a hlavně zdravým způsobem. Ale nezapomeňme, že krom úpravy jídelníčku je také důležitý pohyb, bez toho to nejde.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena