Zdravé kokosové mléko

Domácí kokosové mléko zvládne každý. Proč kupovat drahé kokosové mléko, když si ho můžeme vyrobit doma. Čerstvé, chutné a hlavně levně.


0.00x
25 min

Postup přípravy

K tomuto receptu budeme ještě potřebovat plátýnko, přes které budeme mléko cedit. Nejprve necháme vodu projít varem a vychladnout. Poté strouhaný kokos nasypeme do mixéru. Zalijeme ho převařenou vodou a začneme mixovat. Mixujeme pozvolna, až dojdeme k nejvyššímu stupni a necháme kokos s vodou mixovat alespoň 5 minut, záleží na výkonu mixéru. Vzniklou směs přecedíme přes plátýnko a snažíme se vymačkat co nejvíc kokosového mléka. Plátýnko se směsí můžeme smotat a postupně vymačkávat mléko. Ve směsi je mléka dost, vymačkávání zabere trochu více času. Hotové kokosové mléko přelijeme do uzavíratelné nádoby (nejlépe skleněné) a necháme vychladit. Mléko vydrží v lednici cca 3 - 4 dny. Kokosové mléko můžeme popíjet jen tak, nebo z něj můžeme uvařit zdravou ovesnou kaši, přidávat ho do smoothie apod.
user-icon

autor Just cook

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Zdravé kokosové mléko

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Žádná

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena