Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. V misce ušleháme žloutky s cukrem. Až je hmota ušlehaná, přidáme po menších částech máslo, které průběžně utřeme s hmotou. Poté přidáme opět po menších kouscích tvaroh. Všechny tyto ingredience pečlivě utřeme.
Nakonec přidáme mouku, prášek do pečiva, rozinky, které chvilku před vložením do těsta necháme namočené ve vlažné vodě, a jako poslední opatrně vmícháme sníh z bílků. Rozinky dáváme podle chuti.
Pokud chceme bábovku dvoubarevnou, tak asi půlku těsta dáme do tukem vymazané a moukou vysypané bábovkové formy. Do druhé půlky vmícháme asi 2 - 3 lžíce kakaa a vlijeme na světlé těsto do formy. Osobně dělám bábovku pouze ze světlého těsta.
Tvarohovou bábovku s rozinkami pečeme v troubě vyhřáté na asi 170 °C přibližně 35 minut, přičemž prvních 20 minut přikrytou alobalem.
Tvarohovou bábovku s rozinkami necháme vychladnout, vyklopíme a můžeme podávat.