Steak na grilu classic

Recept na pořádný steak připravený na grilu. Není lepšího jídla než krásně opečený steak z grilu!


3.45x
10 min

Postup přípravy

Gril předehřejeme a mřížky potřeme špekem. Připravíme si steak z vysokého roštěnce či svíčkové, měl by být 2 - 2,5 cm tlustý. Steak vytáhneme z lednice a necháme tak, aby přešel na pokojovou teplotu. Opepříme, osolíme a jemně potřeme olivovým olejem. Steak necháme asi 5 minut odležet.

Steak vložíme na gril, opékáme asi 2,5 minuty a potom steak pootočíme, aby se udělal znak mřížky, necháme péct zase 2,5 minuty, poté otočíme a opakujeme. Jestli je maso správně upečené, poznáme po hmatu. Spojíme na ruce palec a ukazováček, stlačíme si druhou rukou sval pod palcem, spojení palce a ukazováčku značí, že je steak málo propečený (tzn. rare). Spojíme palec s prostředníčkem a pomačkáme sval pod palcem, to je ideální propečení.

Po upečení necháme steak classic odpočinout asi 4 minuty na talíři. Šťáva, která se nahromadila uprostřed steaku, se pak rozvine do celého kusu masa.

Steak na grilu classic podáváme například s grilovanou zeleninou a opečenou bagetou pokapanou olivovým olejem. Výborný je také grilovaný česnek. Paličku česneku překrojíme a dáme péct asi na 15 minut na gril. Stroužky česneku zkaramelizují, budou sladké a plné chuti. Neopomene také grilovanou kukuřici, kterou nakonec potřeme máslem se solí. Kukuřici koupíme v každém velkém supermarketu předvařenou a zatavenou ve folii.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Steak na grilu classic

Zpět na recept