Smetanové kuřecí nudličky s rýží

Můj vlastní recept na jemné smetanové kuře na kari s rýží. Rychlé a chutné jídlo.


4.123x
35 min
2×

Postup přípravy

Připravíme si rýži, tj. odměříme si, kolik rýže budeme potřebovat. V mém receptu pro dvě porce budeme dělat 200 g rýže, které si odměříme například do sklenice či hrnku. Platí, že na 1 díl rýže je třeba 1,5 dílu vody. Odměřenou rýži vysypeme do síta, dostatečně ji propláchneme studenou vodou a položíme do nějakého hrnce, kde ji necháme okapat tak 1 - 2 minuty. Zapneme plotnu na mírný oheň, do hrnce na ní dáme 1 - 2 lžíce slunečnicového oleje a přikryjeme poklicí. Vezmeme rýži a znovu ji propláchneme (tentokrát horkou a klidně i vroucí vodou) a opět necháme okapat tak minutku dvě. Jakmile nám rýže okape, vyklopíme ji do hrnce s olejem a necháme přikrytou pár minut. Potom už stačí jen zalít vroucí vodou, vhodit 4 kuličky celého nového koření, přikrýt a nechat 35 - 40 minut vařit. Z rýže se odpaří všechna voda a rýže je hotová. Pro tento dlouhý čas je nejlepší začít s rýží jako první.

Připravíme si kuřecí prso. Maso pečlivě očistíme od tuku a šlach, nakrájíme na nudličky zhruba 1 x 0,5 x 5 cm velké. Kuřecí nudličky dáme do nějaké misky, kde si maso okořeníme. Kari dáme hodně, třeba 1/2 čajové lžičky, ale klidně i více, protože kari je hlavní složkou tohoto jídla co se týče aroma a chuti. Přidáme špetku soli, špetku grilovacího koření, kdo má rád, může přidat chilli, aby bylo jídlo lehce pálivé. Maso zalijeme lžící oleje a nudličky rukama pořádně prohněteme, aby se nám v koření obalilo všechno maso rovnoměrně.

Ke sporáku si připravíme polohrubou mouku, smetanu a necháme na prudkém ohni rozpálit pánev s olejem. Do pánve vložíme maso a vařečkou maso občas promícháme. Když maso zbělá, necháme ještě tak minutku prohřívat, aby pustilo šťávu. Stáhneme lehce vařič, nabereme si menší hrst polohrubé mouky, maso rovnoměrně poprášíme a mícháme, dokud se maso lehce neobalí. Opakujeme ještě 2 - 3 x, až se na sebe maso trochu lepí a je obaleno v mazlavé krustě. Následně maso zalijeme smetanou a zamícháme. Smetanu si dáváme každý podle svého. Pokud dáme více, budeme mít jídlo i s hustou omáčkou, pokud méně, bude kuře pouze obalené v krému. Smetanu necháme probublat a mícháme, dokud se maso krásně neobalí ve žlutobílé omáčce. Smetanové kuřecí nudličky nahrneme na stranu pánve a sundáme z plotny.

V tuto chvíli můžeme smetanové kuřecí nudličky s rýží servírovat.
user-icon

autor Yeayer


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Smetanové kuřecí nudličky s rýží

Zpět na recept