Smažená špenátová prsa

Potřebujete jednoduchý recept jak okouzlit návštěvu? Pak jim připravte plněná kuřecí prsa mozzarellou a špenátem.


3.185x
35 min

Postup přípravy

Kuřecí prsa podle potřeby očistíme, omyjeme, lehce osušíme a podélně v nich nařízneme kapsu. Prsa zevnitř osolíme, opepříme a necháme je uležet.

Špenát přebereme a omyjeme. V hrnci přivedeme vodu k varu, vložíme do ní mokré špenátové listy a vaříme je, dokud nezměknou. Pak je vyjeme, zchladíme, necháme okapat a lehce osolíme. Okořeníme je pepřem a strouhaným muškátovým oříškem. Mozzarellu nakrájíme na kostičky a vmícháme ji do vychladlého kořeněného špenátu.

Než začneme maso plnit, připravíme si trojobal. Kukuřičné lupínky rozdrtíme a smícháme je se strouhankou. Vejce lehce osolíme a rozšleháme.

Kuřecí prsa osušíme, aby v prstech neklouzala a rozdělíme do nich náplň. Nedáváme jí ale tolik, protože prsa musí jít přiklopit. Nebudeme je nijak zpevňovat špejlemi ani nití. Pouze kraje masa přitlačíme k sobě. Pokud není zbytí, prsa sepneme.

Naplněná prsa okořeníme solí, pepřem a muškátovým oříškem a obalujeme v mouce, vejcích a strouhance, přičemž strouhanku pěchujeme jemně, ale pevně.

V pánvi rozpálíme olej, přidáme máslo a vložíme obalená prsa. Prsa smažíme asi 4 - 5 z každé strany dozlatova.

Smažená špenátová prsa servírujeme horká s brambory v jakékoliv úpravě - vařené, restované, americké nebo v podobně kaše. Samozřejmostí je lehký zeleninový salát.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Smažená špenátová prsa

Zpět na recept