Plněné bramborové knedlíky s uzeninou a kapustou

Poctivá česká dobrota. Recept na knedlíky z bramborového těsta s přílohou z kapusty.


1.936x
60 min

Postup přípravy

Šest středních brambor (uvařených, oloupaných, vychladlých) nastrouháme do mísy najemno. Přidáme jedno vejce, jednu lžičku soli, 10 dkg hrubé mouky. Vypracujeme hladké těsto.

Jakoukoliv uzeninu nameleme, přidáme špetku pepře, špetku vegety a promícháme. Z bramborového těsta vypracujeme válečky, které překrojíme na menší dílky. Každý dílek plníme mletou uzeninou. Knedlíky naplněné uzeninou vkládáme do vařící vody, necháme vyplavat na povrch, vyjmeme do mísy a omastíme.

Jednu malou kapustu očistíme, nakrájíme a dáme vařit do mírně osolené vody. Na pánvi osmažíme špek s nakrájenou cibulkou dozlatova, zasypeme 2 lžicemi hladké mouky. Udušenou kapustu z poloviny scedíme, přidáme připravenou jíšku s cibulkou a necháme mírně provařit. Přidáme šest stroužku česneku a ochutíme pepřem, solí, popřípadě vegetou. Uzenina může být pomleta nebo nakrájena na kostičky.

Na talíř naneseme kapustu, přidáme knedlíky (rozkrojené nebo v celku), můžeme ještě vylepšit osmaženou cibulkou. Plněné bramborové knedlíky s uzeninou a podušenou kapustou podáváme jako sytý hlavní chod.
user-icon

autor Renegene


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Plněné bramborové knedlíky s uzeninou a kapustou

Zpět na recept