Pechovy brambory z toustovače

Velice jednoduchý a rychlý způsob přípravy chutné a vydatné večeře nebo i oběda pro jednu osobu.


5.08x
20 min
1×

Postup přípravy

Brambory oloupeme, ranné pouze omyjeme a nakrájíme na hranolky, ať už už nožem nebo pomocí strojku. Vložíme do misky, přidáme případné další ingredience jako třeba na proužky nakrájenou cibuli, na plátky česnek, ...už jsem zkusila i nahrubo nastrouhanou mrkev, či na nudličky kapustu. Dá se použít vlastně jakákoliv oblíbená zelenina - vhodný by byl např. i celer nebo kedlubna nakrájené na jemné nudličky.

Poté zakapeme brambory s případnou zeleninou olejem, posypeme podle chuti vegetkou nebo i jen česnekovou solí, případně i nasekanými čerstvými bylinkami. Kdo má rád může vybrat i mezi svými oblíbenými kořeními - paprikou, mletým zázvorem nebo pepřem, i rozemnutým tymiánem či majoránkou anebo kořennými směsmi, jako např. na americké brambory, grilovacím, na čínu, na barbeque nebo i na mleté maso.

Poté přiklopíme misku druhou stejně velkou miskou a zatímco je držíme k sobě těsně přitisknuté, protřásáme směs, aby se rovnoměrně promísil olej, koření i brambory se zeleninou.

Pak na plošinku toustovače poklademe směs, urovnáme a přitiskneme horní plošinou a zajistíme záklopkou.

Pechovy brambory z toustovače necháme péct cca 2 až 3 zapnutí toustovače - tj. asi 10 minut, který se cca po několika minutách sám vypíná. Můžeme i krátce otevřít a trochu přerovnat pečící se směs.

Vzhledem k přítlaku je pokrm velmi rychle hotový a velmi chutný. Vyjde zhruba na jednu až dvě porce a můžeme podávat v miskách, ve kterých jsme směs předtím míchali. Ušetříme tím nádobí.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Pechovy brambory z toustovače

Zpět na recept