Marmeládová směska

Babička vždy říkala, že nejlepší marmeládu připravíme ze směsi letního ovoce. Je na vás vyzkoušet, zda měla pravdu.


4.457x
60 min
1×

Postup přípravy

Třešně opláchneme, zbavíme stopek a vypeckujeme. Maliny jemně opláchneme. Jahody opláchneme i s korunkou a tu pak odstraníme. Rybíz opláchneme a kuličky opatrně stáhneme ze stonků. Angrešt opláchneme a zbavíme stopky i "bubáka". Veškeré ovoce rozmixujeme a vlijeme do většího hrnce. Přimícháme želírovací cukr (1:1) nebo přípravek na konzervování a směs uvedeme do varu. Zmírníme plamen a marmeládu 5 minut provaříme. Případnou pěnu sebereme. Ještě horkou marmeládou naplníme předehřáté šroubovací skleničky a zabalené do deky je necháme do druhého dne pomalu chladnout. Marmeládová směska obsahuje zrníčka z malin, pokud by vám vadila je nutno maliny rozmixovat zvlášť a propasírovat. Veškeré ovoce je váženo již očištěné!

Letní ovoce v receptech: Ovocné koláče, marmelády a nepřekonatelná domácí griotka

Višně, meruňky, maliny a rybíz - také už vám letošní úroda tak trochu přerůstá přes hlavu? Máme pro vás pár osvědčených tipů, co s nasbíraným ovocem.

Letní

Propadněte rychlému zavařování a připravte si zdravé marmelády a zavařeniny

V dnešní době je výroba vlastních domácích pochutin určených ke konzumaci čím dál oblíbenější. Pro své děti a koneckonců ani pro sebe nechceme kupovat ošizené marmelády a zavařeniny, které jsou plné "éček" a nikomu nechutnají. Ty kvalitnější výrobky bývají často předražené, a tak udělají velkou díru do peněženky. Zvlášť pokud jste zvyklí konzumovat tyto produkty několikrát do týdne. Domo-elektro a jejich zavařovací hrnce vykonají téměř veškerou práci za vás!

Propadněte


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Marmeládová směska

Zpět na recept
Druh jídla
Moučníky
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena