Kakaová bábovka nejen na neděli

Vynikající, rychlá a vláčná bábovka ke kávě.


0.00x
45 min

Postup přípravy

Vejce vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme polohrubou mouku, prášek do pečiva, olej, trochu mléka a vlažné vody, vanilkový cukr a vše dobře promícháme, nebo vyšleháme do hladka. Těsto vlijeme do vymazané a moukou vysypané bábovkové formy, ale ne všechno, trochu si necháme v míse, abychom ji mohli obarvit kakaem. Přisypeme tedy ke zbytku těsta dvě lžíce kakaa a dobře zamícháme, poté vlijeme i tmavé těsto na vršek světlého těsta v bábovkové formě a vidličkou protáhneme na více místech, aby se tmavé těsto dostalo i do spodní vrstvy a vzinklo nám hezké mramorování. Bábovku pečeme při 180 stupních Celsia cca 30 minut, vyzkoušíme špejlí, zda je hotová, vyndáme z trouby a necháme vychladnout.


6 nejlepších receptů na bábovku - tradiční recepty jako od babičky


Olejová, tvarohová nebo čokoládová? Ať už vyberete jakoukoli, zaručujeme, že bábovky podle těchto receptů se podaří na jedničku. Budou krásně vláčné, nadýchané a chuťově dokonalé.


6


Vánoční bábovka s kandovaným ovocem krok za krokem


Vánoce se pomalu blíží. A pokud se na ně chcete navnadit už teď, vyzkoušejte tuto bábovku. Při pečení provoní byt perníkovou vůní a při ochutnání překvapí kandovaným ovocem.


Vánoční

user-icon

autor Veronika


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Kakaová bábovka nejen na neděli

Zpět na recept