Jemný borůvkový cheesecake

Milujete cheesecake? Pak rozhodně vyzkoušejte tento borůvkový. Recept není nijak složitý.


3.76x
1×

Postup přípravy

Začneme přípravou korpusu. Sušenky vsypeme do hrubého mikrotenového sáčku a paličkou na maso nebo válečkem rozdrtíme. K sušenkám přidáme lžíci cukru, rozpuštěné máslo a dobře promícháme.

Následuje příprava sýrového krému. Mascarpone vyklopíme do mísy, přidáme 2 lžíce cukru, rozklepnutá vejce a špetku soli. Masccarpone krém vyšleháme dohladka.

Kulatou formu s odnímatelným okrajem vymažeme máslem, vsypeme sušenkovou směs a dobře utlačíme ke dnu. Vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme 10 minut.

Čerstvé borůvky omyjeme, necháme okapat, vsypeme do mixéru a společně s 2 lžícemi cukru rozmixujeme na pyré. Na rozpečený sušenkový základ vlijeme mascarpone krém a rovnoměrně uhladíme stěrkou.

Na krém vlijeme rozmixované borůvky a pomocí vidličky nepravidelně promícháme. Formu vložíme do pekáče, kolem nalijeme vroucí vodu tak, aby sahala do poloviny výšky formy. Cheesecake vložíme do trouby, jejíž teplotu jsme snížili na 160 °C. Borůvkový cheesecake pečeme 60 minut a poté ho necháme v troubě postupně chladnout, aby nám příliš nepopraskal. Poté cheesecake chladíme přes noc v lednici.

Dobře vychlazený cheesecake vyjmeme z formy a ostrým nožem, který si namáčíme do vlažné vody, nakrájíme na trojúhelníčky.

Borůvkový cheesecake na dezertním talířku dozdobíme lístkem máty nebo meduňky a ihned podáváme.

6 nejlepších receptů na bábovku - tradiční recepty jako od babičky

user-icon

autor Michy


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Jemný borůvkový cheesecake

Zpět na recept