Expresní francouzské brambory z mikrovlnky

Francouzské brambory zná každý. Tenhle recept je na vaření v mikrovlnce a doba přípravy je maximálně 15 minut. Tedy recept pro spěchající.


2.825x
15 min
1×

Postup přípravy

Brambory omyjeme a nakrájíme i se slupkou na plátky tlusté 3 - 4 mm do velkého hlubokého talíře. Brambory by měly být asi po proužek na talíři, tedy tolik, aby se nám tam vešly i ostatní ingredience. Přidáme na tenké plátky nakrájenou cibulku (nebo trochu cibule). Osolíme, okmínujeme. Přidáme vodu a olej. Talíř vložíme do mikrovlnky, přikryjeme poklopem a zapneme na 750 - 800 W na dobu 3 minuty. Mezitím nakrájime malou zelenou papriku na proužky. Když mikrovlnka vypne, brambory v talíři zamícháme odspodu a vmíchame zelenou papriku. Dáme na další 3 minuty do mikrovlnky. Mezitím nakrájíme uzeninu na kousky a rajče na čtvrtky. Vmícháme spolu s rozklepnutými vejci do talíře a dosolíme a opepříme. Vložíme zase na 3 minuty do mikrovlnky. Používáme poklop! Po 3 minutách jen francouzské brambory odspodu dobře promícháme lžící a dáme ještě na 2 - 3 minuty do mikrovlnky. Nakonec expresní francouzské brambory z mikrovlnky promícháme a podáváme. Jde o velkou porci pro velkého jedlíka, případně o skromné 2 porce.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Expresní francouzské brambory z mikrovlnky

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody
Národní kuchyně
Francouzská

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena