Vaření.czReceptyBarilla Spaghetti s tuňákem

Barilla Spaghetti s tuňákem

V této tradiční sicilské receptuře se snoubí špagety s nejznámější středozemní rybou a vytváří tak jednoduché a výborné jídlo.


5.06x
30 min

Ingredience

2 lžícesekaná petržel
2.5 šálkurajčatová omáčka
0.25 šálkuextra panenský olivový olej
500 gBarilla Spaghetti č. 5
300 gčerstvé filé z tuňaka

podle chuti

sůl

Postup přípravy

Na pánvi osmažte na olivovém oleji filé z čerstvého tuňáka dozlatova. Ostraňte přebytečný olej a osolte dle chuti. Připravte si rajčatovou omáčku, a když je uvařená k dokonalosti, přidejte osmažené filé z tuňáka nakrájené na malé kousky spolu s velkorysou porcí nasekané petrželky. Duste vše po dobu 10 minut na mírném ohni. Špagety uvařte dle návodu, rozdělte na jednotlivé porce na talíře a ozdobte porcí omáčky a tuňáka. V jiné variantě tohoto receptu můžete použít rajskou omáčku (4 hrnečky) s přídavkem 230 g tuňáka v oleji nakrájeného na malé kousky. Vše promíchejte, přidejte nakrájenou směs petrželky, stroužky česneku a duste na mírném ohni po dobu 10 minut. Vše smíchejte s uvařeným špagetami.

Historie pokrmu

Tuňák je jednou z nejvíce charakteristických ryb oblasti Středozemního moře. Historie jeho lovu je stará tisíce let. Samotné metody užívané pro lovení ryb zaznamenaly v průběhu staletí velkou řadu změn. Tradiční "Tonnara", lov tuňáka pomocí velkých sítí, byl nahrazen restauracemi a turistickými atrakcemi. Přesto na Sicílii stále existují místa v blízkosti Trapani, kde můžete přihlížet klasickým lovům tuňáka: oblast Bonagia a oblast Favignana. Zde se na konci jara můžete stát svědky tradičního starověkého obřadu lovení tuňáků, tzv. "Mattanza". Přes 300 kilo ryb je uloveno ve velkých sítí upevněných na lodě bez motorů. Šéf lovu zvaný "Rais? zpívá starobylé sicilské písně a rybáři plní jeho rozkazy. Lov na tuňáka je pozůstatek z archaického světa a dá se velmi těžko pochopit. Je ztělesněním tradice a pověry, boje o přežití a touhy po bohatství. Tragická, ale přesto jedinečná přehlídka. Barilla je č. 1 na těstoviny a omáčky v Itálii. Pro více informací navštivte www.barilla.cz
user-icon

autor Barilla

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Barilla Spaghetti s tuňákem

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody
Národní kuchyně
Recepty z italské kuchyně

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena