Vaření.czMagazínVybíráme vestavnou lednici

Vybíráme vestavnou lednici

Vybíráme vestavnou lednici

Ušetřete si místo v kuchyni vestavnou lednicí. Je z čeho vybírat. Pohybují se v různých cenových hladinách.

6945×

Vestavná lednice - základní informace

Při prvních úvahách o vestavné lednici si uvědomíme zejména velikost, musíme počítat s tím, že vestavné typy jsou objemově menší. Před koupí si také ověříme, zda jsou panty na obou stranách, a můžeme si tak zvolit otevírání nalevo nebo napravo - zejména vzhledem k ostatním skříňkám. Nezapomínáme, že by lednice nikdy neměla být umístěna blízko tepelného zdroje (sporák, trouba, topení).

Montáž vestavné lednice není jednoduchá, je lepší ji nechat na odbornících. Každá lednice má své rozměry, měly by být dodrženy mezery mezi stěnou či zástěnou kuchyňské linky kvůli správnému odvětrávání. Dbát bychom měli také na správě zvolenou výšku a výšku nábytkových dveří, ale s tím by nám měl poradit odborník. Poradit se můžeme s kuchyňským studiem, zkušeným stolařem, případně nám při koupi poradí proškolený prodavač. 

Vybírat vestavnou lednici se vyplatí nejen podle ceny. Ohled bychom měli brát na prostor, který máme v kuchyni k dispozici, jiná se bude hodit do panelákového bytu, jiná do velkého domu. Lednice by měla padnout do prostoru jako ulitá. Hlídáme si také energetickou třídu, ty s označením A++ znamenají, že ušetří ještě o třicet procent více energie oproti pravidel energetické kategorie A. Hlídáme si také hluk, má-li vestavná lednice okolo 40 dB, pak je skvělým kandidátem i pro umístění do menší kuchyně.

Když si za vestavnou lednici připlatíme

Ten, kdo si připlatí, může do své kuchyně zabudovat lednici i s dotykovým LCD displejem a ovládat vnitřní teplotu lednice i mrazáku. Taková lednice má většinou i oddělené ovládání obou oddílů, máme tak větší kontrolu nad jejich provozem. Ovládání je velmi citlivé na dotek. Pokud chceme jít s trendy, vyhrajeme si třeba s detaily typu osvětlení vnitřních prostor pomocí LED diod, které projasní každý kout vestavné lednice.

Například jeden z modelů AEG má navíc mrazák s povedenou funkcí Frostmatic a lednici s Coolmatic, která zaručí optimální uchování čerstvých potravin v odpovídajícím chladu.

Vestavná lednice - dokonalá péče o potraviny

Máte-li rádi věci dokonalé, sáhněte i při nákupu do lednice do těch nejlepších řad. Na špičce je třeba model zn. Liebherr, který se může pochlubit pokročilou funkcí BioFresh. Znamená to, že při teplotě těsně nad 0 °C a při ideální vlhkosti vzduchu uchová lednice čerstvé potraviny jako ovoce, zeleninu, ryby a maso až třikrát déle ve skvělé kondici - při zachování vitamínů, aroma i vzhledu. I mrazící část je na špičkové úrovni, potraviny se v takové lednici mrazí chlazeným vzduchem a vlhkost se odvádí mimo mrazící prostor, proto se vyhneme tvořící se námraze. Další vychytávkou je IceMaker s pevným připojením k vodovodu. Tato funkce nám zajistí pravidelný servis ledových kostek.

Pokud nám jde o vzhled, vybíráme i vnitřní prostor s designovým cítěním. Elegantní odkládací skleněné plochy a dveřní přihrádky s libovolně nastavitelnou výškou mohou být doplněny nerezovými lištami. V luxusně vybavených lednicích jsou skla již nerozbitná a odolná proti poškrábání. 

Americké lednice

Americké ledničky patří do vyšší cenové kategorie, bývají jen zřídka vestavné, ale většinou i ve velmi moderní kuchyni jejich vzhled nijak nenarušuje zbývající prostor. O to více ale americké lednice nabízejí. Studený vzduch se u těch nej dostává do každé chladící komory zvlášť, říká se tomu Twin Cooling System. Některé z nich nabízí také tzv. nulovou zónu a antibakteriální ochranu vnitřního prostoru, mívají zabudovaný ionizátor pro pohlcování pachů. 

Foto: Foto: Photos.com
user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena