Vaření.czMagazínVtipné dorty (nejen) k narozeninám

Vtipné dorty (nejen) k narozeninám

Vtipné dorty (nejen) k narozeninám

Dort k narozeninám – to už je dnes veliký kumšt. Komu nestačí osvědčená klasika, chce zapůsobit, ohromit a třeba i rozesmát, ten má rozhodně o čem přemýšlet. Famózních dortů je plný internet a nabídky cukráren se stále víc snaží o originalitu v pravém slova smyslu. Co když ale nemáte vůbec představu, jak by měl takový dort vlastně vypadat?

4083×

Dorty neobyčejných tvarů, úchvatných barev i chutí, dorty, které je škoda sníst, dorty, které snad už ani nelze považovat za dorty. Snad nikdo už dnes nepochybuje o tom, že cukrařina je skutečné umění, mnohdy bezpochyby abstraktní. Zkusme se dnes zaměřit na veselé a vtipné dorty, které se hodí na každou narozeninovou oslavu.

Veselé dorty pro děti

Dětské fantazii se meze nekladou a podle zájmů dítěte snadno a rychle usoudíte, jaký dort mu udělá nefalšovanou dětskou radost, která je pro dospěláky tou největší odměnou. Obyčejný dort v tomto případě určitě nebude správnou volbou, takže raději pečlivě vybírejte například z oblíbených dětských postav. Dort ve tvaru eskymáckého iglú, pralesa, silnice, fotbalového hřiště nebo míče, s motivem Krtečka, Hvězdných válek, Šmoulů a dalších, nic z toho cukrářské profíky nezastaví. Ani při vlastním tvoření nemusíte propadat panice, že nezvládnete nic tak složitého a váš dort nebude tou pravou senzací. Například pro malé milovníky filmů a kina můžete ozdobit dort po obvodu jedlým papírem, který bude vypadat jako kinofilm, vršek dortu pak může rafinovaně zdobit ležící kornout s vysypaným popcornem. Pro otrlejší pak přichází na řadu krvaví upíři, Mimoň zvracející lentilky a podobně. :-D

Vtipné a lechtivé dorty pro dospělé

I dorty pro dospělé mohou sršet vtipem, někdy i docela drastickým. Výjimkou nebývají napodobeniny krve ani výkalů, například hlavy se zaraženou sekyrou, marcipánové lebky, nadmíru věrohodné plné nočníky, v lepších případech pak dorty ve tvaru lahve piva či kořalky, kartonu cigaret atd. Samostatnou kapitolou jsou pak dorty s oblíbenou erotickou tématikou. Kromě známých ženských poprsí s dovedně a do detailů vypracovanou podprsenkou jsou často k vidění i dokonale provedené pohlavní orgány či souložící postavičky. Pokud si ale netroufnete obdarovat podobným dortem zrovna vašeho oslavence, humor nemusí být samozřejmě jen na pozadí sexu. Oblíbené jsou například vtipné dorty pro fotbalisty a sportovce všeho druhu, zahrádkáře, rybáře, čtenáře a další pohodáře.

Slané dorty pro masožravce

Že dorty nemusí bát jen sladké, a přitom nadělají velkou parádu, to už je dobře známá věc. Jsou oblíbenou alternativou pro zatvrzelé masožravce nebo pro ty, kdo si sladké musí odepřít. Velkolepě naservírované variace mnoha druhů sýrů a uzenin lze nazdobit klasicky, ale i do tvarů typických pro dorty sladké, a stejně tak do podoby dortů výhradně pro dospělé. Stačí jen trocha zručnosti a fantazie a dílo je na světě. Ke zdobení tu poslouží rozmanité druhy ovoce a zeleniny, výborně se hodí černé i zelené olivy, k sýrům pak ořechy, exotické ovoce a podobně.

Vtipné svatební dorty

Správnou dávku humoru u svatebního dortu zajistí především figurky, trefné a žertovné nápisy oslavující velký den novomanželů. I celkové provedení dortu však může být vtipné a velmi netradiční, zvlášť když odráží povahy nebo společné zájmy ženicha a nevěsty. Tak se můžete u svatební tabule setkat třeba s černobílým dortem s gotickými prvky, s dortem ve tvaru postele a figurkami opilých novomanželů, s dortem z koblih vyskládaných do pyramidy a podobně.

Svatební dorty a zákusky: Jaké jsou nejnovější trendy?

Svatby jsou stále nejčastěji k vidění právě na jaře a v létě, svatební trendy jsou právě v tuto dobu diskutovaným tématem. Jaké jsou letošní svatební novinky? Liší se moc od těch loňských? Pojďme se zaměřit na svatební dorty a zákusky na svatební tabuli. Jaké jsou letos „in“?

Svatební

Recept na mechový dort krok za krokem

Oslavte jaro s nejzelenějším dortíkem. V našem receptu vám ukážeme, jak si ho připravit krok za krokem. Velmi efektní dort, který báječně vypadá i chutná.

Recept

Mandlový keto dort krok za krokem

V tomto receptu nenajdete žádný cukr a navíc k přípravě nebudete potřebovat ani troubu. Vyzkoušejte náš recept na keto dort a jistě budete překvapeni snadnou přípravou a vynikající chutí.

Mandlový

Nepečený Oreo dort krok za krokem

Tento krémový dort s čokoládou a Oreo sušenkami si jistě oblíbíte. Krok za krokem si ho můžete s námi připravit, určitě to zvládnete!

Nepečený

Foto: Shutterstock.com

user-icon

autor Veronika

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena