Vaření.czMagazínVideorecept: Jak se zbavit nepříjemného kašle? Zkuste tymiánový sirup

Videorecept: Jak se zbavit nepříjemného kašle? Zkuste tymiánový sirup

Videorecept: Jak se zbavit nepříjemného kašle? Zkuste tymiánový sirup

Domácí tymiánový sirup je přírodním lékem na vlhký kašel, který dokáže i v pozdním létě hodně potrápit. Postačí voda, cukr, tymián a med. Stačí krátce povařit a druhý den po vyluhování je sirup připraven k podávání. Zkuste to!

6347×

 

 

Zdroj: aktualne.tv

Chcete vidět další videorecepty? Tady je najdete pěkně pohromadě

Domácí sirupy z dostupných surovin: Výroba je víc než snadná

Jak takový domácí sirup připravit? Existují dva způsoby - za tepla či za studena. Sirup vyrobený vařením nebude mít tolik vitamínů a chuti jako sirup připravený bez zahřívání, ale na druhou stranu si můžete být jisti, že vysoké teploty zničí nežádoucí mikroorganismy a sirup déle vydrží. A zužitkovat lze vše, co příroda během sezóny z bylinek, ovoce a dokonce i zeleniny nabízí. Pojďme se společně podívat na pár prověřených receptů.

Domácí sirupy

Sirupy z bylinek

Pokud vyznáváte alternativní medicínu, určitě znáte extrakty z bylin určené k prevenci nebo doplňující léčbě. Bylinky jsou odjakživa zázrakem při zdravotních potížích.

Sirupy

Bez černý neboli bezinky: Znáte jeho léčivé účinky?

Černý bez je snad nejuniverzálnější léčivou bezrostlinou s prastarou tradicí. Neměl by rozhodně chybět v žádné domácnosti. Staré přísloví říká: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni."

Bez

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena