Vaření.czMagazínRecept na smažený sýr gouda krok za krokem

Recept na smažený sýr gouda krok za krokem

Recept na smažený sýr gouda krok za krokem

Recept na smažený sýr v trojobalu krok za krokem tak, aby se opravdu podařil.

18300×

Recept na smažený sýr v trojobalu krok za krokem

1) Příprava surovin.

Budeme potřebovat 2 plátky sýru gouda cca 1 - 1,5 cm silné, půl hrnku hladké mouky, 1 hrnek strouhanky, 2 vejce, olej na smažení (slunečnicový nebo řepkový).

2) Nejprve si nachystáme tři talíře na přípravu trojobalu, tedy hladkou mouku, do dalšího talíře strouhanku a ve třetím talíři rozkvedláme vejce.

3) Silné plátky goudy obalíme nejprve lehce v hladké mouce tak, aby přilnula ve velmi tenké vrstvé na celý povrch sýru. Poté namočíme do talíře s rozšlehaným vejcem a přetočíme i na druhou stranu. Nyní přesuneme do talíře se strouhanku a důkladně přitiskneme taktéž na celý povrch.

Aby sýr nevytekl, obalíme ho dvakrát, tedy už jen ponoříme zpět do rozšlehaných vajíček, otočíme a znovu obalíme také ve strouhance. Přebytek strouhanky oklepeme a odložíme na talíř.

4) Stejným způsobem si přichystáme oba plátky goudy. Obě vrstvy trojobalu jsou velmi tenké, avšak zabrání vytékání sýra.

5) Do pánve s vyšším okrajem nalijeme slunečnicový či řepkový olej, do vrstvy cca 1 cm a rozpálíme na plotně.

6) Obalený sýr vložíme do rozpáleného oleje, poté ihned snížíme teplotu na téměř polovinu. Smažíme dozlatova z jedné strany, poté otočíme a dosmažíme dozlatova i druhou stranu.

Po dosmažení vyjmeme z oleje a položíme na talíř vyložený papírovou utěrkou, která odsaje přebytečný tuk.

7) Hotový smažený sýr ihned podáváme s oblíbenou bramborovou přílohou.

Smažený sýr a finanční náročnost

Ingredience na smažený sýr pro nás vyjdou na zhruba 60 Kč.

Ty nejlepší smažené řízky nejen na neděli

Smažený řízek, to je oblíbená česká klasika, bez níž si málokdo umí představit nedělní oběd. Dá se připravit na mnoho způsobů a my pro vás vybrali 6 receptů s výborným hodnocením.

Ty

Zahřešte si: Nejlepší recepty na dozlatova smažená jídla

Geniálně jednoduché recepty, na které my Češi nedáme dopustit! Pokud si smažené pokrmy nedopřáváme denně, nemusíme si je až tak odpírat. Smažený řízek, sýr, květák, ale i zelenina, která díky smažení a obalování v dobře vyladěném těstíčku získá na chuti. 10 skvělých a zároveň snadných receptů, které si najdou místo ve vaší kuchařce.

Zahřešte

 

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena