Recept na smažený sýr gouda krok za krokem

Recept na smažený sýr gouda krok za krokem

Recept na smažený sýr v trojobalu krok za krokem tak, aby se opravdu podařil.

14430×

Recept na smažený sýr v trojobalu krok za krokem

1) Příprava surovin.

Budeme potřebovat 2 plátky sýru gouda cca 1 - 1,5 cm silné, půl hrnku hladké mouky, 1 hrnek strouhanky, 2 vejce, olej na smažení (slunečnicový nebo řepkový).


2) Nejprve si nachystáme tři talíře na přípravu trojobalu, tedy hladkou mouku, do dalšího talíře strouhanku a ve třetím talíři rozkvedláme vejce.

3) Silné plátky goudy obalíme nejprve lehce v hladké mouce tak, aby přilnula ve velmi tenké vrstvé na celý povrch sýru. Poté namočíme do talíře s rozšlehaným vejcem a přetočíme i na druhou stranu. Nyní přesuneme do talíře se strouhanku a důkladně přitiskneme taktéž na celý povrch.

Aby sýr nevytekl, obalíme ho dvakrát, tedy už jen ponoříme zpět do rozšlehaných vajíček, otočíme a znovu obalíme také ve strouhance. Přebytek strouhanky oklepeme a odložíme na talíř.


4) Stejným způsobem si přichystáme oba plátky goudy. Obě vrstvy trojobalu jsou velmi tenké, avšak zabrání vytékání sýra.

5) Do pánve s vyšším okrajem nalijeme slunečnicový či řepkový olej, do vrstvy cca 1 cm a rozpálíme na plotně.

6) Obalený sýr vložíme do rozpáleného oleje, poté ihned snížíme teplotu na téměř polovinu. Smažíme dozlatova z jedné strany, poté otočíme a dosmažíme dozlatova i druhou stranu.

Po dosmažení vyjmeme z oleje a položíme na talíř vyložený papírovou utěrkou, která odsaje přebytečný tuk.


7) Hotový smažený sýr ihned podáváme s oblíbenou bramborovou přílohou.

Smažený sýr a finanční náročnost

Ingredience na smažený sýr pro nás vyjdou na zhruba 60 Kč.


Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz