Přírodní afrodiziaka

Přírodní afrodiziaka

Farmaceutické firmy se snaží vylákat z peněženek lidí tisíce korun za prý jednoznačně funkční preparáty na potenci a povzbuzení sexuální touhy. Nakolik jsou tyto preparáty účinné nevím, ale vím čemu věřili naši předkové - pomoci přírody.

18666×
Afrodiziaka nesou své jméno po bohyni lásky Afroditě. A protože Afrodita se zrodila z moře, připisují se afrodiziakální účinky veškeré mořské fauně a flóře. Naši prapředkové věřili také v podpůrnou sílu všeho, co svým tvarem či barvou navozovalo milostné představy. Také sladké a tudíž energeticky vydatné potraviny, které tělu dodávaly sílu, byly považovány za podmínku dobrého libida. Dokonce prý i plodiny vzácné a nedostupné dokázaly vyvolat vzrušení. Naopak hutná, těžká a mastná jídla dokázala jakékoliv erotické myšlenky "zazdít". Tak je tomu v podstatě i dnes.

Jak mohou působit afrodiziaka na náš organismus?

  • Euforizující účinky jsou vlastní šampaňskému.
  • Stimulují čichové buňky vonnými esencemi, z koření je to například zázvor a šalvěj.
  • Látky snižující psychické napětí, které jsou obsaženy v meduňce či levanduli.
  • Močopudný účinek, který nepřímo zvyšuje dráždění pohlavních orgánů, má mimo jiné petržel, chřest a kapary.
  • Látky podílející se na prokrvení pohlavních orgánů nalezneme v česneku, kopřivě a petrželi.
  • Povzbuzení centrálního systému způsobí například složky datlí, celeru, hořčice, hřebíčku či skořice.
  • Celkový stimulující vliv na metabolismus a mužnou sílu má anýz, artyčoky, citrusy, kvasnice, mandle i med.

Romantická večeře

Co bychom tedy měli podávat na stůl, aby byla zaručena vášnivá noc? Staří Římané by nás nejspíše zasvětili do příprav pokrmů z pohlavních žláz mohutných savců a do nápoje by nám přisypali něco málo mletého prášku z buvolích či nosorožčích rohů. My si pro tentokrát vystačíme s něčím jednodušším. Jako vhodný předkrm se hodí chřest a artyčoky na jakýkoliv způsob nebo klasická šunková rolka s pořádnou porcí křenové náplně. Dobrým erotickým stimulem jsou i lanýže, jen svému milému nebo milé musíte zamlčet jejich cenu, jinak by možná nastal efekt zcela opačný. Po předkrmu by měla přijít polévka, zkuste třeba celerovou s petrželí. Dokonce i do ní přidaný česnek a cibule působí afrodiziakálně, i když jejich odér hodnotíme spíše negativně. Coby hlavní chod sázejí labužníci na ústřice a kvalitní suché, bílé víno. S alkoholem to ovšem nepřeháníme. V malém množství uvolní zábrany, ve větším množství negativně ovlivňuje potenci a způsobuje únavu. Jako dezert by vám i sám Casanova doporučil čokoládu. Nejideálnější by byl banán politý čokoládou. Můžeme upéci i dort s jahodami, fíky, broskvemi či citrusovými plody, které mimochodem skvěle zafungují i syrové jako zpestření při milostné předehře. Ať už se ale rozhodneme pro jakékoliv jídlo, nešetříme kořením. Především se k dochucení hodí vanilka, rozmarýn, skořice, hřebíček, máta, pepř, zázvor, šalvěj, saturejka, koriandr, muškátový oříšek a chilli, tato koření totiž blahodárně působí na prokrvení organismu. V podstatě ovšem každý musí vyzkoušet, co mu nejvíce vyhovuje. Pokud někomu celer nebo petržel nechutná, asi těžko se dostaví kýžený účinek. Někoho naopak může "vzrušit", když mu manželka k večeři láskyplně připraví řádně prorostlý bůček s knedlíkem a zelím. A co vy? Máte nějaký zaručený recept, jak si milého či milou omotat kolem prstu? Foto: Photos.com
user-icon

autor Sarkak

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena