Oblíbené tipy a triky nejen do kuchyně 1.díl

Oblíbené tipy a triky nejen do kuchyně 1.díl

Při vaření, pečení i péči o domácnost je každá rada drahá. Tipy, jak ušetřit a jak si pomoci při údržbě spotřebičů, se vám mohou hodit.

11849×

Osvědčené tipy a triky při vaření

Krutony snadno a rychle

Místo abyste kousky pečiva opékali na pánvi s olejem, opečte celý krajíc v toustovači, až potom ho nakrájejte.

Bělostná rýže

Rýže má přirozenou nažloutlou barvu, což nemusí vypadat dobře. Chceme-li docílit bělosti, přidáme do vody k vaření pár kapek citronu.

Plněné kedlubny předvařte

Chystáte se připravit k obědu plněné kedlubny? Po oloupání kedlubny asi 20 - 25 minut předvařte. Snadno je pak lžící vydlabete a naplníte.

Jemná salátová zálivka

Zálivka na salát bude jemnější, pokud polovinu octa nahradíte jablečným moštem, nebo použijete mírně oslazenou citronovou šťávu.

Jsou už vejce uvařená?

Jak okamžitě poznáte, je-li vaječný žloutek ještě syrový nebo už vařený? Vejce položte na rovnou podložku a roztočte. Otáčí-li se pomalu okolo své osy, je uvařené, jestli se všelijak kolébá ze strany na stranu, je ještě uvnitř syrové.

Jak lze zmírnit ostrost s chilli

Má-li maso příliš ostrou chuť, způsobenou pálivou paprikou nebo chilli kořením, přidejte do šťávy trochu kysané smetany. Ta ostrost zmírní.

Zamražené bylinky do polévky

Přípravu polévek i salátů usnadní malé balíčky se zmraženým zeleným kořením. Plastový obal (třeba od kinder vajíček) se výborně hodí na zmrazení jednotlivých malých porcí kadeřavé petrželky nebo libečku. Polévka bude určitě lépe chutnat.

Stejnoměrně zformované knedlíky

Chcete mít jeden bramborový nebo špekový knedlík jako druhý? Je to docela snadné! Připravte si hroudu těsta, rozkrájejte na stejné díly, třeba tak jako kdybyste krájeli dort na dílky. A pak každý kousek zformujte do kuličky nebo válečku navlhčenou rukou.

Osvědčené tipy a triky při pečení

Nápad na dětský narozeninový dort

Malinový nebo jahodový dort ozdobíte šlehačkovými hvězdičkami a na každou položíte jednu barevnou lentilku.

Stále čerstvé muffiny

Čerstvě upečené muffiny uložte do uzavíratelné plastové krabice a dejte do chladničky. Tak vám zůstanou dlouho čerstvé a vláčné.

Banánek s vaječným koňakem

Speciální náplň pro milovníky banánku nebo rohlíčku: Ušleháme tuhou šlehačku a vmícháme do ní trochu vaječného koňaku. Kdo má rád, polije hotový banánek polevou z hořké čokolády.

"Spadlé" třené těsto

Jestliže zvláčňujete těsto sněhem z bílků, musíte dát bábovku po přimíchání sněhu ihned péci, jinak těsto spadne a ztratí svou kyprost.

Vláčné mramorové řezy

Nahradíte-li v mramorovém moučníku kakaový prášek nugátovým krémem, bude mnohem vláčnější.

Ještě křehká drobenka

Postříkejte drobenku na povrchu koláče ihned po upečení studenou vodou. Drobenka bude báječně křehká.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena