Vaření.czMagazínNízkosacharidový jídelníček pomáhá hubnout stále většímu množství lidí

Nízkosacharidový jídelníček pomáhá hubnout stále většímu množství lidí

Nízkosacharidový jídelníček pomáhá hubnout stále většímu množství lidí

Až polovina Čechů trpí podle odborníků obezitou. Zažíváme doslova epidemii obezity. Pravdou je, že ještě nikdy v dějinách nemělo lidstvo tak snadný přístup k sacharidům a rozhodně jich nikdy nemělo tolik ve své stravě. Problémem jsou nejen jednoduché cukry, ale i karbohydráty ukryté zejména v přílohách. Nejrychlejší cestou, jak zhubnout, je tedy omezení sacharidů ve stravě. Nejsnadněji si nízkosacharidový jídelníček zajistíte vhodným dietním programem.

Rady
8850×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Chcete přejít na nízkosacharidový jídelníček? Nemusíte začít jinak vařit ani přecházet na instantní stravování, které žádnou výhrou rozhodně není (skutečně zdravou výživou je pouze čerstvá strava, ne ta z polotovarů). Jako dietní program vám nízkosacharidový jídelníček nabídnou denně čerstvé low carb krabičky.

Mnoho lidí je odhodláno zhubnout a za sebou mívá i mnoho pokusů zbavit se nadbytečných kil. Někomu jde o lepší vzhled, jinému o zdraví. Právě velké zdravotní problémy bývají tím, co nás donutí začít konečně se svojí hmotností něco dělat. Ne každý však má to štěstí, že si zvolí vhodný dietní program. Někdo si vybere ten neúčinný, jiní u diety nevydrží.

Častou příčinou, proč dietu vzdáme, je její náročná příprava. Pokud musíme vařit zvlášť rodině a zvlášť sobě, jde to do peněz a často to přestaneme i časově zvládat. Mnohdy též držíme dietu, která nás doslova mučí hladem. Ta nemusí vůbec fungovat. Nejenže u ní nevydržíme, ale naše tělo se hladovění vzepře a o to více bude ukládat tuky „na horší časy“.

Zhubnout skutečně lze, ale pouze se správným a pravidelným jídelníčkem. Držení diety by se pro nás rovněž nemělo stát modlou. Filozofií našeho života by se neměla stát dieta, ale změna životního stylu. Když si dietu ve správném kalorickém složením zajistíme externě, můžeme si pak dopřát delší každodenní procházku, zajít si zaplavat nebo si třeba o víkendu vyrazit na kolo.

Low carb krabičková dieta funguje a bez práce

Ke snížení hmotnosti vede menší příjem sacharidů. To umí zajistit low carb krabičková dieta. Nízkosacharidový jídelníček pozitivně ovlivní naše zdraví, vede ke snížení hmotnosti, množství tuku v těle a k lepšímu vzhledu postavy. I WHO potvrdila, že jsou to právě sacharidy, které jsou příčinou světové epidemie obezity, vedle toho též diabetu 2. typu, srdečních onemocnění, některých typů rakoviny a obecně chronických zánětů, včetně například akné.

Pokud začneme s nízkosacharidovu dietu, velice rychle může mít příznivý vliv na snížení našeho vysokého tlaku. Příznivě se projeví v případě, že trpíme prediabetem, tedy tzv. inzulinovou rezistencí, ale také už pokročilou cukrovkou 1. či 2. typu. Low carb strava nás zbaví i  neustálých pocitů hladu, které vedou k přejídání a následně k přibírání na váze.Nechte si svoji dietní nízkosacharidovou stravu každý den přivézt

Jak začít s low carb? Ideálně za pomoci krabičkové diety. V rámci Prahy ji nabízí Nutric Bistro. Co je krabičkové stravování? To od zmíněné firmy specializující se na zdravé stravování není rozhodně pouze o tom, že vám omezí množství jídla na den. Jde především o změnu jídelníčku. Vybrat si lze z několika dietních programů, ale právě low carb krabičková dieta patří mezi nejžádanější a taktéž nejúčinnější. Podle společnosti dokázali její zákazníci zhubnout v průměru o 4,5 kg měsíčně, což je skutečně obrovská úspěšnost programu. Nejméně zhubli o 2 kg, nejvíce o 8 kg každý měsíc.

Nutric Bistro nabízí dietní program s rozvozem v Praze. Vybrat si lze varianty se dvěma (oběd + večeře) i se třemi (snídaně + oběd + večeře) jídly denně. Varianta se třemi jídly se pak nabízí ve třech kalorických verzích: 1700 kcal (7100 kJ), 1900 kcal (7950 kJ) a 2300 kcal (9600 kJ). Jaká kalorická hodnota je vhodná pro vás, možná již víte od svého výživového poradce. Pokud ne, můžete si v Nutric Bistru nechat i přímo odborně poradit.

V krabičkách najdete skutečnou kvalitu
Díky krabičkové dietě od Nutric Bistra zjistíte, že i tato forma stravování vám dokáže nabídnout opravdový kulinářský zážitek. Za jídelníčkem stojí skuteční specialisté na zdravou výživu i gastronomii.

Tým vedou šéfkuchaři Radek Pecka, Aleš Karpíšek (ex Ambiente) a Radek Šafránek (ex Grand Cru). Každé jídlo připravují primárně z čerstvých lokálních sezónních potravin. Důraz je kladen na co nejvyšší, optimálně bio kvalitu. U masa pak na bio či farmářskou kvalitu. Jídla jsou připravována tak, aby došlo k zachování co největšího množství nutrientů. Jídla nejsou doslazována klasickými cukry, ale ani umělými sladidly. Používají se výhradně kvalitní tuky – olivový olej, kokosový olej a přepuštěné máslo. Nezahušťuje se moukou ani mléčnými výrobky. K zahuštění se používá především zelenina. Jídelníček je vyvážený, aby v něm nechyběly žádné důležité vitamíny ani minerály.

Co byste ještě měli vědět o krabičkovém low carb stravování?

U low carb diety nesmí tvořit sacharidy více než 20 % denního příjmu. Někteří lidé proto vyřazují ze stravy jednoduché cukry a přílohy. To však nestačí, protože tělo pak hladoví. Chybějící sacharidy je nutné nahradit zdravými tuky plus z části též bílkovinami neboli proteiny.

Co při low carb dietě jíst? 50 % stravy by měla tvořit zelenina. Ideálně z lokálních zdrojů, především listová, košťálová a kořenová. Pětinu příjmu má tvořit maso, vejce a mořské plody. Vhodné jsou kvalitní tuky ze semínek a ořechů. Do stravy lze zařadit i ovoce, ale spíše opatrně.

Jak vypadá jídelníček u krabičkové low carb diety od Nutric Bistra? Nemusíte si objednávat hned dlouhý program. Zkuste si krabičkovou dietu na tři dny a zjistěte, jestli vám vyhovuje, či nikoliv. Existuje samozřejmě více moderních směrů stravování. Vedle low carb je to třeba paleo, Whole 30 nebo AIP. Low carb dieta je nejdoporučovanější, co se týče hubnutí. Funguje i pro udržení váhy, pomáhá při nabírání svalů při cvičení, zlepšuje zdraví u prediabetu, cukrovky, při vysokém krevním tlaku a obezitě.

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena