Vaření.czMagazínNejvětší čeští jedlíci

Největší čeští jedlíci

Největší čeští jedlíci

Možná si myslíte, že váš muž, syn či vnuk toho na "jeden zátah" spořádají tolik, že by se směle mohli přihlásit do soutěže o největšího jedlíka. Já jsem pro vás proto pro inspiraci připravila několik opravdu rekordních výsledků v pojídání všeho možného a sami si zhodnoťte, zda by měli šanci.

13465×

Z českých luhů a hájů

Soutěže o největšího nenasytu se v poslední době konají i u nás a jsou součástí mnoha městských slavností. Baštou všech možných rekordů je již tradičně Pelhřimov, ale i v dalších českých, moravských a slezských městech se pořádají labužnické turnaje, na jejichž konci se, díky bdělému dohledu rozhodčích, může skrývat zápis do České knihy rekordů, popřípadě do její starší "sestry" Guinnessovy knihy rekordů.

Moučníky a ovoce

Ve Vizovicích se každoročně koná trnkobraní, jehož součástí je i sledovaná soutěž o nejvíce spořádaných švestkových knedlíků během 60 minut. Z roku 2003 zatím pochází nejlepší výkon, jenž činí 191 kusů. Kamil Hamerský se tak může pyšnit světovým rekordem v této neobvyklé disciplíně. Dále má na svém kontě 40 kusů rakviček se šlehačkou, jež do sebe "naházel" za 6 minut. Tři nebo čtyři velké, kynuté, borůvkové knedlíky bohatě stačí většině populace. Miroslav Helebrand potřeboval k nasycení 26 knedlíku snědených za půl hodiny. Nejvíce snědených vdolků má na svém kontě Martin Štefka. Za hodinu se mu do žaludku vešlo 43 kusů. Závidět se jistě nedá vítězi soutěže o pojídání melounů. Tomáš Hoserek si na 1565g melounu, který spořádal v jedné minutě, jistě v dalších hodinách nejednou vzpomněl. Myšlenka na pokořený světový rekord za to ale určitě stála. Rekordní množství snědené potravy není pouze doménou mužů, jak by se mohlo zdát. Vítězkou jedlíkovské disciplíny o nejvíce snědených vinných hroznů je totiž žena. Za čtvrt hodiny snědla neuvěřitelných 2,5kg tohoto ovoce.

Živočišné bílkoviny a další pochoutky

17 nožiček párků a celkem tedy 952g masa slupl za 10 minut český rekordman Rudolf Sváta. Světovým rekordmanem se ovšem na stejné soutěži stal Japonec Šinia Takahaši, pro kterého byl Svátův výkon pouze zahřívacím kolem. Drobounký 55kilový Asiat se spokojil až s 56 nožičkami, což odpovídá 3136g masa. Českým a světovým rekordmanem je taktéž František Šťastný. Byl totiž nejlepším v soutěži o pojídání kabanosu. Metrový vuřt zmizel z jeho talíře za 7 minut a 19 sekund. V Olomouci se každoročně koná soutěž v pojídání jedněmi milovaných, druhými nenáviděných olomouckých tvarůžků. Do druhé skupiny lidí jistě nepatří pan Vladislav Najman, který za 1 minutu a 50 sekund nejen že snědl celé velké balení syrečků, ale k tomu snědl i 2 krajíce chleba namazané máslem, 1 cibuli a vypil půllitr piva. Co se piva týče, soutěže ve vypitém množství se zřejmě pořádají jen neoficiálně, ale zato v každé hospůdce. Disciplína pití půllitru piva na čas ovšem má svého vítěze. Je jím pan Kamil Novotný s časem 3,42 sekund. Kamilovi Hamerskému zřejmě švestkové knedlíky ani rakvičky nejsou dost. Světový rekord drží i v množství snědených houskových knedlíků se svíčkovou omáčkou. Nebyl pro něj žádný problém sníst jich za hodinu 65. Miroslav Helebrand také není závislý jen na kynutých knedlících. Je také rekordmanem v pojídání syrových vajec! Za 9 minut 42 sekund jich spořádal 100. Rekord v pojídání vajec natvrdo je přitom 22 kusů za 3 minuty. Pokud vás výkony tuzemských jedlíků nadchly, vězte, že zahraniční "otesánci" jsou schopni toho spořádat i mnohem více. O tom se více dočtete v některém z příštích článků.
user-icon

autor Sarkak

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena