Vaření.czMagazínNebezpečné mlsání

Nebezpečné mlsání

Nebezpečné mlsání

Zákusky, křupky, chipsy a takovéhle všechny pochoutky jsou přetížené tukem. Existují však mnohem zdravější laskominy, které nás zbaví výčitek a navíc zvýší naši energii. Buďme tedy více opatrní na své zdraví a sledujme nejen, co kupujeme, ale také co jíme.

11585×
Když si lidé mezi hlavními jídly zobnou něco malého, myslí si, že se vlastně nic neděje. Je však důležité si tyto zákusky vybírat. Většinou obsahují veliké množství tuku, a to pro ty, kteří se snaží zhubnout není zrovna ideální. Děti mají menší žaludek a nemohou proto sníst najednou tolik jídla, aby získaly potřebné živiny. Je tedy rozumné jim jídlo rozložit do více menších porcí. Sledujte etikety různých zákusků, protože kolikrát zjistíte, že balení oříšků má stejné množství kalorií jako jedno jídlo. Sledujte kolik vaše vybraná lahůdka obsahuje soli a na jakých tucích jsou například smažené brambůrky. Někteří lidé si kladou otázku, zda je vůbec nutné jíst zákusky. Moderní způsob malých jídel svědčí pro něco jiného než pro fyzický pocit hladu. Je to spíše potřeba něco malého zakusovat. Proto nás v reklamách lákají pěkné obaly a pro děti hlavně tvary sušenek. Rozhodnete-li se však pro to, že bude jíst tři nutná jídla denně, přesvědčte se o jejich výživové hodnotě. Zkuste si doma připravit zákusky a budete je mít vždy po ruce. Zdravé alternativy těchto pochoutek jsou různé. Čerstvé ovoce je jistota, která obsahuje mnoho vitamínů a také nám chutná. Pokud potřebujete doplnit energii, tak hrst sušeného ovoce nebo nesolených ořechů je jistá zbraň. Ořechy jsou však velice kalorické. Zelenina, to je další možnost zákusku a také velice zdravého. Zeleninu můžeme jíst samotnou bez jakýchkoliv doplňků. Zálivky mohou být někdy velice tučné, ale my jejich tučnost můžeme redukovat. Do smetany nebo majonézy přidáme jogurt nebo tvaroh. Hladové svírání žaludku utiší na dlouhou dobu banán. Pokud rádi jíte častokrát denně, ale v malých porcích vyplachujte si ústa, zbytky jídel nepůsobí příznivě na zdraví zubů. Foto: Profimedia.cz
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena