Narodili jste se ve znamení Panny? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Panny? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Každá Panna by měla náležitě pečovat o svůj nervový systém. Které suroviny podporují funkce mozku?

9167×
Disciplinovanost Pannám pomáhá při dodržování diet a plánování jídelníčku. Nemají tedy problém ani se zdravou stravou. Možná i proto, že mají citlivější žaludek. Rozhodně je pro ně lepší vyhnout se bílému pečivu, smetaně a hlavně alkoholu.

Měly by se nejvíce soustředit na svůj nervový systém. K tomu jim pomohou pomoci třeba borůvky obsahující důležité antioxidanty. Podporují funkce mozku a zlepšují náladu. Do letních dní se skvěle hodí domácí borůvková zmrzlina nebo sorbet. Ke kávě vždycky přijde k chuti výborný koláč s drobenkou. Velmi prospěšné jsou také nejrůznější ořechy a semínka. Vlašské ořechy v sobě mají velké množství omega-3 mastných kyselin a pomáhají zlepšit deduktivní myšlení.

Skvělá je také čočka. Ta pomáhá při únavě a vyčerpání. Připravená jako salát s nastrouhanou mrkví, trochou červené cibule, rukoly a citronové šťávy je výbornou lehkou večeří nebo i přílohou k masu. Z luštenin má pozitivní vliv na náš mozek také cizrna. V té je hodně hořčíku, který pomáhá zvýšit průtok krve a kyslíku do mozku.

Borůvkový koláč s drobenkou
(doba přípravy 1 hod )


Cizrna na paprice se smetanovou omáčkou
(doba přípravy 1 h 15 min )


Jemná zvěřinová paštika s vlašskými ořechy a brusinkovou omáčkou
(doba přípravy 1 h 30 min )

Foto: Pixabay.com

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena