Vaření.czMagazínZdraví z přírody: Domácí sirup z šeříku

Zdraví z přírody: Domácí sirup z šeříku

Zdraví z přírody: Domácí sirup z šeříku

Sezona šeříku právě vrcholí. Využijte jeho květů a vyrobte si z nich výborný sirup. Ukážeme vám, jak na to. Na přípravu budeme kromě vody potřebovat jen 3 ingredience a trochu času.

4012×

Kromě šeříku budete na přípravu sirupu potřebovat vodu, citron a med. Přesněji: 3 hrnky květů šeříku, 4 hrnky vody, 1 citron, 8 lžic medu. Postup přípravy šeříkového sirupu naleznete ve videu.

Šeřík ulevuje od bolestí hlavy, revmatu, pomáhá při žaludečních potížích. Účinkuje při bolestech v krku. 

Zdroj: Aktualne.tv

 

 

Bylinky pro jarní detoxikaci

Až se příroda probudí, budeme mít k dispozici již řadu bylinek, které hrají hlavní roli při pročišťování organismu. Poohlédněte se po kopřivě, pampelišce i šťovíku.

Bylinky

Videorecept: Jak se zbavit nepříjemného kašle? Zkuste tymiánový sirup

Domácí tymiánový sirup je přírodním lékem na vlhký kašel, který dokáže i v pozdním létě hodně potrápit. Postačí voda, cukr, tymián a med. Stačí krátce povařit a druhý den po vyluhování je sirup připraven k podávání. Zkuste to!

Videorecept:

Jarní pokušení v podobě pampelišek: Uvařte z nich výborný med i polévku

Vařit a připravovat nejrůznější pochoutky nemusíme jen z drahých surovin. Už brzy na jaře probouzející se příroda nabízí spoustu možností - medvědí česnek, mladé kopřivy, pažitku, ale třeba i smetanku lékařskou, které lidově říkáme pampeliška. Obsahuje vitamíny A, B i C, ale také betakaroten, křemík, sodík nebo draslík. Navíc v ní najdete inulin – látku vhodnou pro cukrovkáře. Pojďme se podívat na pár receptů, díky kterým můžeme zařadit právě pampelišky do našeho jarního jídelníčku.

Jarní

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena