Vaření.czMagazínChcete zhubnout?

Chcete zhubnout?

Chcete zhubnout?

Každou chvíli se můžeme dočíst v různých časopisech, ale i v odborné literatuře, jak zaručeně zhubnout.

9894×

Radí nám nejen odborníci, ale i lidé, kteří mají ty nejlepší zkušenosti, ať už sami své vlastní nebo od svých blízkých přátel. Jestliže patříte i vy do skupiny lidí, kteří o své váze pochybují, kteří chtějí udělat své tělo zase vábným, pak byste se rozhodně měli vyhnout těm "superrychlým" radám na okamžité snížení nadváhy.

Hubnutí díky cvičení

Jestliže nemáte čas nebo chuť na to chodit do tělocvičny a tam se podřizovat "kolektivnímu pocení", pak určitě nedělejte radikální "stop" před jinou možností pohybu. Naučit se cvičit třeba v domácím prostředí, pomůže vám to shodit nějaké to kilo navíc. Nemluvím však o hodinovém tělocviku někde v obýváku u televize. Pro začátek stačí jen pár cviků po ránu, před ranním čajem nebo dobrou kávou, před odchodem do zaměstnání. Jestliže vlastníte např. magnetický eliptical nebo rotoped, pak právě ranní cvičení na takovém přístroji zaručí správnou funkci metabolismu po celý den. Jde vždycky jen o zvyk, o první chvíle a dny, ve kterých si postupně na nový režim zvykáme. Pak se vám krátké cvičení stane potřebným a vyhledávaným.

Další důležité rady ke správnému hubnutí

Nejde o to člověka odradit, ale motivovat, pomoci mu sebrat síly a odhodlání k tomu, aby se více pohyboval, aby začal lépe a kvalitněji pro své zdraví sestavovat jídelníček, aby se cítil lépe nejen ve společnosti druhých, ale i sám před sebou.

Nespoléhat na počáteční motivaci

Vůle je velice důležitá, pokud chcete cokoliv udělat se svou nadváhou. Obezita bývá způsobena obvykle nevhodnými návyky, které je potřeba odstranit.

Odhalit situace, které vás k jídlu provokují

 Jestliže neodoláte vůni fritovaných hranolků či opékaných klobás na ulici, kterou právě procházíte, nebo pokud u sledování televizního programu konzumujete jednu čokoládu za druhou apod., pak byste měli rychle začít se zápisem toho, co jste ten den snědli a z jakého důvodu. Postupně totiž zjistíte, které podněty byly pro vás těmi spouštěcími k tomu, abyste se pustili do jídla, a na které tak reagujete nejčastěji.

Naučit se reagovat na podněty jinak

Náhražky energeticky nižší, které vás uspokojí stejně jako sladká sušenka nebo smažené hranolky, budou brzy pro vás přijatelné i chuťově a lákat vás budou tak, jako dříve ty nezdravé a energeticky bohaté potraviny a pochutiny. Nahradit se tak dá téměř 90 % potravin.

Sestavit si jídelníček chutný a zároveň energeticky nižší

Pokud budete sestavovat nový jídelníček, pak se vyhněte přemíře tuků a cukrů. Doplňte jej více zeleninou, ovocem a dostatečným pitným režimem.

Nereálné cíle odstranit

Nereálné cíle má snad každý. Stačí si jen říci, že se nedotkne sladkého a pak přijde oslava kulatých narozenin kamaráda či kamarádky! Negativní myšlenka, která vzápětí zní v uších a hlásá, jak má člověk slabou vůli, že porušil brzy své předsevzet,.a že tedy už to sladké dojí, když už poruši. Proto pozor na takové nereálné cíle, vždyť chybovat je lidské a jedno porušení daného celku předsevzetí přece zase tolik nevadí. Mnohem horší je dlouhodobé přejídání a časté porušování zásad správného stravování. Cíle by si člověk měl dávat takové, kterých snáz dosáhne.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena