Alkohol brzdí účinky diety

Alkohol brzdí účinky diety

Držíte dietu, nezanedbáváte pohyb, a přesto nemůžete zhubnout? Sečtěte si, kolik alkoholických drinků za týden vypijete.

23426×

Jak pít dietně

Alkohol je jedním z úhlavních nepřátel diet. Pokud si dáte občas sklenici vína, na vaší váze se to neprojeví. Vypijete-li ale celou láhev, dostanete do sebe kalorií jako při jídle o třech chodech. Ještě zákeřnější je tvrdý alkohol. Whisky nebo cukrem napěchovaný koňak obsahují ohromné množství kalorií a látek, které vašemu organismu zrovna neprospívají. Dávejte proto přednost vínu, které podporuje krevní oběh, nebo pivu, které zase prospívá trávení. Opět ale platí otřepané, avšak pravdivé heslo: "Všeho s mírou!" Pokud se bojíte, že nevydržíte popíjet na společenské akci celý večer dvě deci vína, nechejte si namíchat vinný střik.

Pamatujte také, že alkohol dehydruje. Každou dávku alkoholu byste proto měli vyvážit sklenicí něčeho nealkoholického. V následující tabulce se můžete přesvědčit o tom, že nejmenší zlo vám způsobí jedna malá desítka nebo dvě deci suchého bílého vína.

 • Pivo 10 st. 130 kJ
 • Pivo 12 st. 140 kJ
 • Becherovka 1 200 kJ
 • Griotka 1 200 kJ
 • Vaječný koňak 1 400 kJ
 • 1 dl bílého vína 60 - 210 kJ
 • 1 dl červeného vína 70 - 280 kJ
 • 1 dl šampaňského 80 - 340 kJ
 • 1 dl destilátu 1 000 kJ

Tloustne se po alkoholu?

Alkohol dodává tělu energii ve formě etanolu - ten se odbourává rychle, pro jeho zpracování musí tělo dokonce vynaložit ještě nějakou tu energii navíc. Tady tedy problém nevězí. Mysl pod vlivem alkoholu ale pracuje jinak. V době konzumace vína či piva se klidně ládujeme chipsy, utopenci nebo si o půlnoci dopřejeme hamburger. Veškeré kalorie z těchto jídel jsou ale automaticky ukládány ve formě tuku. Tělo je plně zaměstnáno odbouráváním alkoholu a spalovat tuky už prostě nestačí. Tady je tedy kámen úrazu. V malém množství alkohol opravdu podporuje trávení, ve velkém ho ale zablokuje.

Jak se hubne abstinentům

Odhodláte-li se vyzkoušet účinky úplné abstinence na vaši snahu zhubnout, zaznamenáte hned několik změn. Pokud jste často trpěli neodolatelnou chutí na sladké, možná najednou zmizí. Je to způsobeno tím, že kalorie v alkoholu poskytují rychlou energii. Cukr v krvi ale rychle klesne a vlčí hlad nebo chuť na všechno možné přichází. Alkohol dále zabraňuje kvalitnímu spánku a lidé, kteří se dobře neprospí, toho ve výsledku sní mnohem více než sladce spící abstinenti. Kromě klesající ručičky na váze si možná povšimnete i změn na pleti. Toxiny alkoholu jsou vylučovány také kůží, proto je tak zašedlá nebo ji pokrývají nevzhledné pupínky. Ustoupí také únava a udělat pár sedů-lehů už nebude takový problém jako dříve. No řekněte sami, nestojí to za to vyzkoušet?

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

 • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

  Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena