Zvěřinový vývar s knedlíčky

Čirá, mírně nažloutlá až nahnědlá polévka. Recept typické vůně a bohaté chuti, s vložkou nakrájeného masa, knedlíčků a žampionů.


3.73x
90 min

Ingredience

15 gsůl
75 gtuk
60 gcibule
1.5 lvoda
50 gžampiony
0.1 gnové koření
0.1 gdivoké koření
10 gpetrželová nať
0.1 gcelý pepř
80 gkořenová zelenina
380 gsrnčí nebo dančí maso s kostí

příloha

5 gsůl
1 ksvejce
15 gmáslo
50 mlmléko
15 gcibule
75 gžemle
25 gžampiony
0.1 gmletý pepř
10 ghladká mouka
125 gsrnčí nebo dančí maso s kostí

Postup přípravy

Pečlivě opláchnuté přední maso ze zvěřiny vykostíme. Očištěnou a opláchnutou kořenovou zeleninu a cibuli nakrájíme na plátky, spolu s masem osmahneme na tuku, přidáme kosti, zalijeme vodou, mírně osolíme a uvedeme do varu. Potom přidáme koření a zvolna vaříme, až je maso měkké. Uvařené maso vyjmeme, nakrájíme na drobné kostičky a vývar přecedíme hustým cedníkem. Před podáváním zvěřinový vývar dochutíme podle potřeby solí a převaříme.

Připravíme si knedlíčky. Pečlivě opláchnuté přední maso ze zvěřiny vykostíme (kosti použijeme při přípravě vývaru), jemně umeleme společně se žemlí navlhčenou mlékem, přidáme vejce, prosátou mouku, žampiony (opláchnuté, jemně rozsekané a podušené s jemně nakrájenou cibulí na másle), směs mírně osolíme, opepříme a pečlivě promícháme. Z hotové směsi (hmoty) tvarujeme knedlíčky - 3 na 1 porci a uvaříme je v části zvěřinového vývaru. Uvařené knedlíčky společně s nakrájeným masem a žampiony mírně zalijeme vývarem a ponecháme zvlášť.

Očištěné a opláchnuté žampiony nakrájíme na jemnější plátky, krátce podusíme na tuku a přidáme je ke knedlíčkům a nakrájenému masu. Propláchnutou, jemně rozsekanou nať nebo pažitku vkládáme do polévky (zvěřinového vývaru) až při výdeji společně s nakrájeným masem, uvařenými knedlíčky a žampiony.
user-icon

autor Prot


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Zvěřinový vývar s knedlíčky

Zpět na recept
Druh jídla
Polévky
Národní kuchyně
Žádná

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena