Vaření.czReceptyZeleninový salát s nivou a vejcem

Zeleninový salát s nivou a vejcem

Neboť i zdravější výživy je třeba, jal se Petřík Vepřík činit pokusy i v této oblasti. Výsledkem je recept na rychlý a chutný pokrm činící přechod k zeleninové stravě i pro její zapřísáhlé odpůrce.


5.01x
30 min

Ingredience

3 ksvejce
2 lžícemajonéza
150 gniva
500 gčínské zelí
1 kspaprika červená
2 lžícebílý jogurt

podle chuti

sůl
mletý pepř

Postup přípravy

Jelikož často není času na složité vyvařování, připravíme si dnes jednu z variací na Petříkův rychlý salát. Takže honem, ať už se vejce vaří. Zeleninu očistíme. Nejprve si do mísy nakrájíme cca půl vzrostlé palice čínského zelí a na jemné kostičky červenou papriku. Toto opepříme, můžeme trochu osolit a promísíme. Následně na malé kostky nakrájíme sýr niva a natvrdo uvařená vejce, která opět přiměřeně osolíme. Přidáme k salátu do mísy a vše lehce promícháme. Pokračujeme přidáním dvou lžic majonézy a pro odlehčení i dvou lžic bílého jogurtu. Provedeme závěrečnou homogenizaci a odměnou za vynaloženou práci je nám chutný a relativně zdravý salát. Zeleninový salát s nivou a vejcem podáváme s pečivem nebo jen tak samotný pro vepříky v dietě.
Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Zeleninový salát s nivou a vejcem

Zpět na recept
Druh jídla
Saláty
Národní kuchyně
Recepty z české kuchyně
Kuchařky
Zelenina | 1

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena