Zázvorový sirup s medem

Recept na zdravý sirup z čerstvého zázvoru, bio citronu a medu. Při nachlazení stačí dvě lžičky tohoto sirupu zalít teplým čajem a hned se budeme cítit o něco lépe.


4.376x
10 min
3×

Postup přípravy

Připravíme si čistou sklenici s uzávěrem. Suroviny si připravíme podle velikosti sklenice, do kterého si sirup připravíme. Očištěný zázvor nakrájíme nadrobno. Citron zbavíme kůry, odstraníme i bílou část. Pokud použijeme bio citron bez chemických postřiků, stačí, když ho důkladně omyjeme horkou vodou a kůru můžeme ponechat. Bio citron s kůrou nebo oloupaný citron nakrájíme. Do sklenice vložíme nakrájený zázvor s citronem a zalijeme medem. Medu nedáváme úplně do plna, protože citron spustí šťávu. Sklenici uzavřeme a dáme na 2 týdny do lednice. Zázvorový sirup s medem dáme po 2 lžičkách do poháru na čaj, zalijeme horkým čajem a můžeme pít. Jakmile vidíme, že nám sirup dochází, stačí jen doplnit do stejné sklenice a máme sirup stále v zásobě.
user-icon

autor Samman


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Zázvorový sirup s medem

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Ostatní

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena