Zapečené brambory s lečem, vejcem, klobásou a sýrem

Jednoduchý recept na přípravu bramborové pochoutky se zeleninou, klobásou a sýrem, který zvládne každý!


4.36x
60 min
2×

Ingredience

2 stroužkyčesnek
4 ksvejce
2 kgbrambory
2 kscibule
2 ksklobása
1 kshermelín
20 dkgtvrdý sýr

podle chuti

sůl
koření

podle potřeby

zelenina
sterilovaná kukuřice
sterilovaný hrášek
sterilované lečo

Postup přípravy

Nejprve se každý musí rozhodnout, jestli má rád brambory se slupkou či bez, podle toho nadále jedná. Já vybrala variantu se slupkou. Brambory omyjeme co nejvíce od nečistot a nakrájíme na prkýnku na plátky. Je na nás, jak je chceme hrubé, ale čím tenčí, tím budou dříve upečené, já krájím na cca 5 mm. Množství brambor si každý zvolí sám a podle počtu jedlíků, kterým budeme jídlo servírovat.

Když si připravíme brambory, přejdeme na krájení cibule na kostičky, množství cibule je opět na naší chuti. Dále se dáme do krájení klobásy, zeleniny, kterou chceme přidat, je to na fantazii a každému chutná něco jiného. Přidávám ještě 2 stroužky prolisovaného česneku. Předkrájíme hermelín či nastrouháme sýr, který později sypeme mezi brambory. Používám domácí lečo, které se skládá z papriky, feferonek, rajčat a cibule.

Když už máme všechny ingredience připraveny, dáme se do vrstvení. Vezmeme si hlubší pekáč, jelikož se dávají tři vrstvy brambor a to je poměrně vysoké na nějaký obyčejný plech.

Spodek pekáče pokryjeme vrstvou brambor, na brambory dáme zeleninu, klobásu, cibuli a koření (podle naší chuti). Já dávám všelijaké koření (grilovací, majoránku, pepř, koření na kuře a kmín). Na tuto vrstvu dáme opět brambory po celé ploše a opakujeme předešlou akci. Nyní dáme opět vrstvu brambor a znovu dáme zeleninu, cibuli, klobásu a koření. Nakonec vše zalijeme rozmíchanými vejci (cca 4 vejce). Ke konci dám nahoru sýr, aby se v průběhu pečení nepřipálil. Není třeba dávat olej, jelikož brambory a lečo pustí mnoho šťávy.

Brambory pečeme na 200 °C v elektrické troubě cca 40 minut, pak vypneme, přidáme sýr a necháme dojít, až se sýr rozpustí. V průběhu pečení kontrolujeme, zda jsou brambory měkké ve spodní vrstvě, podle toho poznáme, že už je jídlo hotové.

Zapečené brambory s lečem, vejcem, klobásou a sýrem podáváme s kyselými okurkami, čalamádou či kyselým zelím.
user-icon

autor vighova2


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Zapečené brambory s lečem, vejcem, klobásou a sýrem

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena