Výborný strouhaný tvarohový koláč

Recept na výborný koláč ze strouhaného kakaového těsta s tvarohovou náplní, na kterém si po prvním kousnutí vytvoříte závislost!


4.47x
60 min

Postup přípravy

Začneme přípravou těsta. Máslo rozpustíme a necháme z části vychladnout. Máslo přelijeme do mísy, přidáme oba cukry a vyšleháme. Přidáme ve smetaně rozšlehané žloutky a kakao. Na závěr po částech přimícháváme mouku promíchanou s práškem do pečiva, až nám vznikne hladké těsto. Těsto vytvarujeme a uložíme na hodinu do lednice.

Mezitím si připravíme náplň. Tvaroh dáme do mísy, přisypeme cukr, přilijeme pudink rozmíchaný ve smetaně. Tvarohovou náplň pečlivě vyšleháme, máme-li, přidáme vydlabaný vanilkový lusk.

Těsto rozdělíme na 2/3 a 1/3. Větší část těsta nastrouháme na plech vyložený pečícím papírem (plech o velikosti 25x35 cm) a rovnoměrně rozprostřeme.

Na těsto dáme tvarohovou náplň a také rovnoměrně uhladíme po celé ploše těsta. Na vrch přijde druhá (menší) část těsta, kterou také nastrouháme na hrubém struhadle.

Strouhaný tvarohový koláč vložíme do trouby předehřáté na 180 °C a pečeme 30 - 35 minut. Po upečení necháme koláč zcela vychladnout, až poté krájíme.

Strouhaný tvarohový koláč zdobíme lístkem máty či meduňky a podáváme ke kávě.
user-icon

autor Michy


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Výborný strouhaný tvarohový koláč

Zpět na recept