Vepřové nudličky s brokolicí a pórkem

Recept na hlavní chod z vepřového masa, brokolice a pórku.


4.25x
15 min

Postup přípravy

Připravíme si libové vepřové maso. Pokud máme maso prorostlé, tučné části odstraníme. Maso nakrájíme na tenké nudličky a připravíme marinádu z oleje, sojové omáčky a nahrubo mletého pepře. Maso s marinádou dobře promícháme a necháme odležet. Pokud vaření nespěchá, klidně maso necháme v lednici v uzavřeném obalu do druhého dne. Pokud ale chceme vařit hned, samozřejmě můžeme začít třeba za 5 minut.

Nakrájíme brokolici na menší růžičky a vložíme do vroucí vody asi na 2 minuty, potom scedíme a necháme okapat v cedníku. Pokud chceme jíst i nať pod růžičkami, pak ji také nakrájíme a vložíme do vroucí vody ještě o 2 minuty dříve než růžičky - nať se vaří pomaleji, ale rozhodně by bylo škoda ji vyhodit.

Rozpálíme pánev a vložíme naložené maso. Po chvíli restování a míchání maso zbělá a přidáme k němu nakrájený pórek a pak ještě připravenou brokolici. Osolíme a restujeme ještě chvilku společně. Maso by v pánvi nemělo být déle než 5 minut celkem, jinak začne tuhnout.

Vepřové nudličky s brokolicí a pórkem můžeme servírovat například s bílou rýží nebo s čerstvým pečivem. Určitě se bude hodit lehké suché bílé víno.
user-icon

autor petrspark


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Vepřové nudličky s brokolicí a pórkem

Zpět na recept