Vaření.czReceptyTibi fermentovaná limonáda

Tibi fermentovaná limonáda

Tibi limonáda na základě receptu od @eska_karlin a z jejich tibi krystalů. Děkuji! Jak na fermentovanou limonádu? Nejdřív ale potřebujete sehnat tibi krystaly, které způsobují fermentaci!


0.00x
20 min

Ingredience

65 gcukr
1 lvoda
50 gtibi krystaly
15 gsušené fíky/jiné sušené ovoce

Postup přípravy

Je třeba získat tiby houbičky/krystaly. V Praze Vám je zdarma daji v @eska_karlin, jinak hledáme na internetu. Pak už jde vše jako po másle. Potřebujeme uzavíratelnou nádobu ze skla či plastu o objemu min 1,5 litru. Výroba tibi limonády má dvě fáze. V první vyrábíme tibi vodu. Potřebujeme 1 l vody, 50 g sušených fíků nebo jiného sušeného ovoce, 50 g cukru a dávku tibi krystalů. Vše promícháme, nádobu uzavřeme a necháme fermentovat 48 hodin. Pozor na to, aby nádoba nebouchla. Jakmile máme hotovou tibi vodu, tak ji slijeme a přidáme do ní ovoce, zeleninu či  byliny podle chuti. Nádobu uzavřeme a dáme do lednice. Za 24 - 48 hodin je limonáda hotová. Přecedíme ji a konzumujeme. Tibi fermentovaná limonáda v lednici vydrží až 5 dní. Z krystalů založíme další várku.

Osvěžte se: Recepty na úžasné domácí limonády

Horké počasí si přímo žádá zvýšený pitný režim a pořádné osvěžení. Připravte si v klidu domova skvělé limonády z čerstvých surovin.

Osvěžte se domácí limonádou

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Tibi fermentovaná limonáda

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Ostatní

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena