Smažený sýr gouda

Recept na smažený sýr v trojobalu tak, aby nevytekl.


3.02x
20 min

Ingredience

2 ksvejce
1 hrnekstrouhanka
0.5 hrnkuhladká mouka
2 plátkysýr gouda

podle potřeby

olej

Postup přípravy

Nejprve si nachystáme tři talíře na přípravu trojobalu, tedy hladkou mouku, do dalšího talíře strouhanku a ve třetím talíři rozkvedláme vejce. Silné plátky goudy obalíme nejprve lehce v hladké mouce tak, aby přilnula ve velmi tenké vrstvé na celý povrch sýru. Poté namočíme do talíře s rozšlehaným vejcem a přetočíme i na druhou stranu. Nyní přesuneme do talíře se strouhanku a důkladně přitiskneme taktéž na celý povrch. Aby sýr nevytekl, obalíme ho dvakrát, tedy už jen ponoříme zpět do rozšlehaných vajíček, otočíme a znovu obalíme také ve strouhance. Přebytek strouhanky oklepeme a odložíme na talíř. Stejným způsobem si přichystáme oba plátky goudy. Obě vrstvy trojobalu jsou velmi tenké, avšak zabrání vytékání sýra. Do pánve s vyšším okrajem nalijeme slunečnicový či řepkový olej, do vrstvy cca 1 cm a rozpálíme na plotně. Obalený sýr vložíme do rozpáleného oleje, poté ihned snížíme teplotu na téměř polovinu. Smažíme dozlatova z jedné strany, poté otočíme a dosmažíme dozlatova i druhou stranu. Po dosmažení vyjmeme z oleje a položíme na talíř vyložený papírovou utěrkou, která odsaje přebytečný tuk. Hotový smažený sýr gouda ihned podáváme s oblíbenou bramborovou přílohou.

Recept na jemnou bramborovou kaši krok za krokem

6 nejlepších receptů na sýr, maso i zeleninu v těstíčku

U těstíčka je nejdůležitější zachovat jeho správnou konzistenci, jen tak bude výsledkem rovnoměrně obalená, křehká a šťavnatá zvolená surovina. Těstíčko užijeme na ryby, kuřecí či vepřové maso, sýry, ale i nejrůznější druhy zeleniny. Chuť těstíčka lze zaměnit přidáním oblíbeného koření, bylinek, sýru, piva či vína. Vyzkoušejte námi vybrané a prověřené recepty.

6

Recept na smažený kuřecí řízek krok za krokem

Umíte připravit dokonale usmažený řízek? Dnes se podíváme na ten kuřecí. Recept krok za krokem.

Recept

Tradiční smažený kapr krok za krokem

Recept na vánoční klasiku - kapr v trojobalu krok za krokem.

Tradiční

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Smažený sýr gouda

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena