Sluníčkový dětský dort

Lehce sladký, přesto zdravý díky velkému množství tvarohu a mléka. Vhodný zejména pro děti díky tomu, že obsahuje piškoty, tvaroh a puding. Navíc jeho příprava vám nezabere víc jak 30 minut!


5.03x
30 min

Postup přípravy

Uvaříme řidší puding z 1 litru mléka a 1 balíčku pudingu. Do téměř vychladlého pudingu zamícháme 2 vaničkové tvarohy, citronovou kůru z půlky citronu a podle chuti cukr, obvykle stačí 4 plnější lžíce cukru pro středně sladký dort.

Do menší dortové formy poklademe na dno dětské piškoty, pak dáme vrstvu krému, na něj pak poklademe na kousky nakrájené konzervované broskve, pro menší děti krájíme na menší kousky, které lépe chutnají a dětem nezaskočí. Poté dáme opět vrstvu krému, piškotů a broskví. Nakonec dáme zbytek krému, který rozetřeme po povrchu, dozdobíme sluníčkem. To vytvoříme tak, že doprostřed dortu dáme jeden piškot a kolem něj na pásky nakrájené broskve, které vytvoří žluté sluneční paprsky. A sluníčkový dort je hotový.

Sluníčkový dětský dort dáme vychladit nejlépe do druhého dne do lednice. Podáváme nakrájený jen tak. Jako variaci jej můžeme ozdobit hořkým kakaem, které sypeme na dort přes sítko.
user-icon

autor Eva J


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Sluníčkový dětský dort

Zpět na recept