Rychlý hermelín s ořechy

Jednoduchý recept, jak vyrobit doma oblíbený sýr s vlašskými ořechy. Výborné jak pochoutka k vínu, jednohubky na slavnostní tabuli nebo svačinka s pečivem.


4.013x
10 min

Ingredience

1 kshermelín
1 hrstvlašské ořechy

Postup přípravy

Můžeme použít hermelín nebo jakýkoliv jiný sýr s bílou plísní. Ořechy nasekáme. Nožem nebo nití odkrojíme vrchní část asi 2mm silnou. Postupujeme velmi opatrně, aby se nám neroztrhla boční stěna sýru. Odkrojenou část sejmeme. Zbylý sýr vložíme do mikrovlnné trouby na rovný talířek. Mikrovlnku nastavíme na výkon rozmražování a čas nastavíme na asi 3 minuty. Sýr se uvnitř roztaví. Hermelín ihned vyjmeme z mikrovlnky a do roztaveného sýru nasypeme rovnoměrně hrst vlašských ořechů. Pak sýr přiklopíme odkrojenou vrchní částí a lehce zatlačíme, aby se ořechy dostaly hlouběji do sýru a vrchní čast se spojila se zbylou částí sýru. Hermelín s ořechy dáme do lednice alespoň na hodinu vychladit. Ztuhlý sýr pak nakrájíme na plátky 0,5cm silné. Použití je už jen na vaší fantazii.
user-icon

autor petris


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Rychlý hermelín s ořechy

Zpět na recept
Druh jídla
Chuťovky
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena