Řezy s punčovou náplní

Recept na moc dobré řezy, kdo má rád pravé punčové koule, pochutná si.


3.73x
75 min

Ingredience

těsto

6 lžicolej
6 ksvejce
1 lžícekakao
160 gcukr krupice
140 gpolohrubá mouka

náplň

200 gmáslo
1 dlrum
60 gkakao
4 lžícemed
400 gdětské piškoty
100 gmleté ořechy
60 mlovocný sirup
200 gtřtinový cukr

podle potřeby

tuk na vymazání
mouka na vysypání

na ozdobu

ztužovač šlehačky
rybízová marmeláda
pařížská šlehačka

na potření

rybízová marmeláda

Postup přípravy

Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Bílky dáme do mísy a začneme šlehat. Jakmile se začne tvořit sníh, přidáme cukr a šleháme do úplného zhoustnutí, až vznikne nám cukrová pěna. Do pěny zašleháme žloutky společně s olejem. Jako poslední přimícháme mouku s kakaem. Těsto rozdělíme na půlku.

Půlku těsta nalijeme do vymazané a vysypané formy, já použila střední plech. Je dobré nalévat těsto směrem od krajů do středu, aby se nám uprostřed netvořil kopeček. Druhou půlku těsta nalijeme na druhý plech. Pokud máme horkovzdušnou troubu, můžeme péct oba plechy najednou. Po upečení necháme pláty vychladnout.

Mezitím si připravíme náplň. Jednoduše smícháme vše dohromady - med, sirup, rozemleté piškoty, změklé máslo, jemný třtinový cukr, mleté ořechy, rum a kakao. Náplň je ještě lepší, přidáme-li zbytky těst z nepečeného cukroví, nadrobené pečené cukroví, marmeládu či krémy. Prostě všechno, co doma najdeme po pečení cukroví. Vznikne nám tak těsto jako na pravé punčové koule.

Náplň rozetřeme na první plát potřený marmeládou a přikryjeme druhým plátem těsta, který jsme také potřeli tenkou vrstvou marmelády. Připravené řezy překryjeme utěrkou a zatížíme třeba balíky mouky či cukru, aby se nám vše pěkně spojilo. Necháme v chladu odpočinout pár hodin. Na závěr můžeme řezy s punčovou náplní
dozdobit našlehanou pařížskou šlehačkou se ztužovačem, nugátovým krémem, marmeládou apod.

Řezy s punčovou náplní podáváme ke kávě, capuccinu nebo samotné. Chutnají výborně a dost zasytí.
user-icon

autor Michy


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Řezy s punčovou náplní

Zpět na recept