Pudinkové vánoční cukroví

Jelikož nemám doma mlýnek na banánky (původní recept), poradila jsem si jinak a výsledek je vynikající. Ráda bych se s vámi o svůj recept podělila.


3.871x
45 min
2×

Postup přípravy

Změklé máslo, vejce, mouku, cukr a pudinkové prášky smícháme dohromady a vypracujeme lepkavé těsto. Musí být lepkavé tak akorát, takže mléko si přidáváme po troškách a postupně. Takto lepkavé těsto si zabalíme do fólie a necháme ho v chladu uležet do dalšího dne. Normálně se s těstem pracuje ihned (právě kvůli té lepivosti), ale my ho budeme dělat jinak.

Další den si vyválíme placku o šířce asi 3 - 4 mm. Musíme ho neustále podsypávat hladkou moukou, aby se nepřilepilo na vál. Vykrájíme si kolečka a pečeme na 170 °C, dokud kraje lehounce nezrůžoví, nesmí moc, jelikož cukroví pak nebude mít chuť jakou by mělo mít. Samozřejmě si z těsta můžeme vykrájet i jiné tvary.

Takto upečené pudinkové cukroví necháme vychladnout, poté namažeme marmeládou a spojujeme.

Polevu si připravíme z čokolády na vaření a rostlinného tuku. Rozpouštíme v malém kastrůlku, který je vložený ve větším kastrůlku s horkou (až vroucí) vodou.

Pudinková kolečka si v čokoládě namáčíme jen do poloviny a odkládáme na tác. Necháme vychladnout v lednici nebo chladné spíži a je hotovo. Pudinkové banánky, kolečka a jiné tvary pečeme alespoň tři týdny dopředu, ať je máme na Vánoce krásně měkké!

Pudinkové vánoční cukroví ozdobí vánoční stůl a skvěle si na něm pochutnáme.
user-icon

autor Bára


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Pudinkové vánoční cukroví

Zpět na recept