Pečení pstruzi v soli

Pstruzi pečení v solné hmotě. Recept se vyplatí u úplně čerstvé ryby, protože jen tak se zachovají aroma, která si ryba v solném těstě zachová. Ač recept vypadá náročně, tak je jednoduchý!


3.0174x
60 min

Postup přípravy

Ryby koupíme pokud možno vykuchané. Ryby pořádně omyjeme pod tekoucí vodou a usušíme utěrkou. Nejlépe papírovou. Bylinky opereme, osušíme, rovnoměrně je rozdělíme do břicha ryb. Okraje břicha přes sebe přeložíme, aby bylinky při pečení nevypadly. Troubu rozehřejem na 250 °C. Vezmeme velkou mísu a do ní vysypeme všechnu sůl. Přidáme do ní bílky, vodu a všechno stejnoměrně rozmícháme. Vznikne nám hmota podobná vlhkému písku. Ohnivzdornou misku, do které se ryby vejdou, přípradně pekáček vysypeme asi 2 cm vysokou vrstvou solné hmoty. Doprostřed vložíme ryby a kolem dokola ji oplácáme zbylou solnou hmotou. Dobře ji uplácáme. Troubu ztlumíme na 225 °C, vložíme do ní misku s rybami a necháme ji tam asi 30 minut. Pak troubu vypneme, dvířka necháme pootevřená (přiskřípneme do nich třeba utěrku) a rybu necháme 10 - 15 minut dojít. V kastrolku rozpustíme máslo. Citrony nakrájíme na čtvrtky. Nyní budeme potřebovat kladívko. Jím opatrně oklepeme slanou krustu a ryby opatrně vytáhneme. Kůže bude ztvrdllá solí, takže ji jíst nebudeme. Není třeba se rozčilovat, že tam zůstala. Ryby rozdělíme podle porcí na vyhřáté talíře. Podáváme s máslem, pepřem a citronem, aby si každý mohl rybu upravit podle chuti. Nejlepší přílohou jsou brambory a zeleninový salát.
user-icon

autor Vilienka

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Pečení pstruzi v soli

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena