Měkké pracny

Úžasný recept po mé babičce. Pracny jsou krásně měkoučké ihned po upečení.


4.6238x
35 min
20×

Postup přípravy

Těsto můžeme připravit i z poloviční dávky. Ořechy najemno umeleme. Heru a máslo necháme trochu povolit, aby šla dobře propracovat. Nastrouháme citronovou kůru. Do hlubší mísy vsypeme všechny přísady a důkladně prohněteme, aby se nám vše pěkně spojilo. Uděláme dva válečky a dáme je do chladna, aby těsto ztuhlo. Alespoň 1 hodinu, nejlepší je ale do druhého dne. Vychladlé těsto si rozkrájíme na malé kostičky, které vmačkáváme do formiček. Pracny pečeme v předehřáté troubě při 170 °C asi 12 - 15 minut. Jestli jsou pracny upečené zjistíme tak, že lehce prstem zkusíme promáčknout. Pokud se již nepropadají, vyndáme je a vyklepáváme z formiček. Pracny skladujeme v chladné místnosti, aby byly křehké. Kdo má rád, může při dávání na mísu s pracnami pocukrovat moučkovým cukrem.


Videorecept: Vánoční pracny podle Anny


Co takhle si udělat letošní Vánoce zdravější? No, zkuste to. Mám tady pro vás první vánoční recept na úžasně vláčné a zdravější pracny.


Videorecept:


Recept na vánoční pracny krok za krokem


Vyzkoušejte velmi jednoduchý recept na vánoční pracny, které jsou jemné, křehké a doslova se rozplývají na jazyku. FOTORECEPT na tradiční vánoční cukroví.


ReceptFOTO: Andy

 


user-icon

autor atafle


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Měkké pracny

Zpět na recept