Mangovo-kokosový osvěžující koktejl

Recept na velmi chutný osvěžující mangovo - kokosový nápoj ideální pro horké dny.


2.89x
10 min

Ingredience

400 mlneslazené kokosové mléko
800 mlmangový džus

podle potřeby

led

podle chuti

limetková šťáva
třtinový cukr

Postup přípravy

Všechny tekuté suroviny před mixováním nezapomeneme v chladničce dobře vychladit a v mrazničce připravíme ledové kostky. Do nádoby mixéru dáme kostky ledu, vlijeme neslazené kokosové mléko, mangový džus, limetkovou šťávu, přidáme třtinový cukr a při vysokých obrátkách mixujeme, dokud nevznikne zpěněný studený nápoj.

Mangovo-kokosový osvěžující koktejl nalijeme do pohárů, ozdobíme lístky čerstvé máty a ihned podáváme. Servírujeme se slámkou, nejlépe s kovovou barovou lžičku, která má dutý konec, z něhož se dá nápoj podle chuti pít a podle potřeby zároveň promíchat, protože kokosové mléko má tendenci se oddělovat.

Pokud tento velmi chutný nápoj servírujeme k slavnostní příležitosti, předtím okraje koktejlových pohárů ponoříme do medu a následně obalíme v kokosové moučce, což po naplnění tímto koktejlem vypadá velmi efektně.

Tento studený nealkoholický nápoj je velmi osvěžující a příjemné kyselé chuti. Pojmenovaní koktejl se používal původně pro míchané alkoholické nápoje, avšak dnes už i pro nealkoholické nápoje.
user-icon

autor Libchen


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Mangovo-kokosový osvěžující koktejl

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Ostatní