Malinový sirup

Malinový sirup si zachovává krásnou barvu a výrazné malinové aroma. Nejvíce chutná ředěný perlivou minerálkou, s plátkem citronu a kostkami ledu.


4.382x
45 min
5×

Postup přípravy

Na přípravu šťávy použijeme čerstvě natrhané maliny, nesmí být příliš přezrálé a napadené plísní. Maliny rozmačkáme a zalijeme půl litrem vody. Takto připravenou směs necháme stát asi 12 hodin. Štávu po 12-ti hodinách přecedíme přes čisté plátýnko, ze zbytku malinové drtě můžeme zbytek šťávy ještě šetrně přes plátno vymačkat. Na 1 litr vzniklé šťávy přidáme 1,6 kg cukru a za stálého míchání (na mírném ohni) cukr ve šťávě rozpouštíme. Sirup zahřejeme nejvýše na teplotu 80 °C. Malinový sirup nesmí přejít varem. Ještě horký malinový sirup nalijeme do čistých lahví, které ihned uzavřeme. Malinový sirup uchováváme na chladném místě. Malinový sirup plníme do důkladně vymytých skleněných lahví. Vymýváme je horkou vodou a pečlivě je vypláchneme. I uzávěry lahví nebo korkové zátky napaříme, případně ponoříme na pár minut do horké vody, poté je vysušíme.


Proč jíst maliny? Zlepší vám pleť a odbourají cholesterol


Toto drobné, sladké ovoce patří mezi jedno z mála, které ještě roste ve volné přírodě a díky němuž si můžeme dopřát lahodné občerstvení třeba při procházkách lesem.


Proč


Skvěle vypadá i chutná: Veganský nepečený dort s malinami krok za krokem


Vynikající osvěžující dort, který je ideální do teplého počasí. Navíc je veganský a při přípravě nemusíte zapnout ani troubu. Krok za krokem vám ukážeme, jak ho připravit.


Skvěle


 

user-icon

autor Dana


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Malinový sirup

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Česká