Kuřecí supreme

Kuřecí supreme je kuřecí prso s částí křídla, název pochází z francoužštiny. Podává se například s dušenou zeleninou, přelité omáčkou, s bramborami, rýží a podobně.


0.00x

Postup přípravy

Z kuřete odkrojíme prsa tak, aby na každém kousku zůstala část křídelní kosti. Zbytek masa odkrojíme v kloubu a kůži na několika místech nařízneme. Maso dobře osolíme, přidáme kmín a koření pro přípravu drůbeže.

Rozpálíme tuk na větší pánvi a položíme na ni prsa kůží dolů. Opékáme cca 5 minut, poté otočíme a dopékáme další cca 3 minuty. Maso poté přendáme do pekáčku a  dopékáme dalších zhruba deset minut  při 160 stupních Celsia v troubě, dokud se maso nepropeče u kosti. Hotové maso můžeme ponechat v celku, nebo nakrájet přes vlákno na silnější plátky a podávat. Dokonale propečený, a přitom šťavnatý kuřecí steak, servírujeme s libovolnou přílohou, nejčastěji s dušenou či vařenou zeleninou, pikantními jemnými omáčkami.

Babiččino kuře na paprice: Vyzkoušejte 6 luxusních receptů

Jemné kuřecí maso, voňavá mletá paprika a lahodná smetana, vždyť kdo by odolal této kombinaci! Jednoduché recepty, které nám připomenou dětství. Slepice či kuře na paprice bylo často tím nejoblíbenějším jídlem, které jsme si mohli přát. Pojďme se společně podívat na pár receptů, které nás do provoněné babiččiny kuchyně ve vzpomínkách vrátí.

Babiččino

8 dokonalých receptů na pečené kuře

Jednoduché recepty na oběd, který ocení celá rodina. Pečené kuřátko s masem odpadajícím od kosti a zlatavou křupavou kůrčičkou v osmi různých chuťových variacích.

8

user-icon

autor Veronika

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Kuřecí supreme

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena