Kuřecí játra v husím sádle

Tento recept výborně poslouží těm, kteří mají na chlebu mnohem radši plátky upečených jater s husím sádlem než rozetřenou jakoukoliv játrovou paštiku.


3.018x
15 min

Ingredience

500 gkuřecí játra
300 ghusí sádlo

Postup přípravy

Nejprve očistíme kuřecí játra, zbavíme je blán a cévní stopky, omyjeme a osušíme papírovou kuchyňskou utěrkou.

V hlubším hrnci rozehřejeme husí sádlo. Když je dostatečně horké, přidáme kuřecí játra a zprudka opékáme asi 8 minut za stálého míchání. Vpichem do jater zkontrolujeme, zda nevytéká krvavá šťáva. Stupeň propečení zkontrolujeme tak, že na zkoušku vybereme jedny játra a nožem je rozřežeme.

Játra mají zůstat měkká a šťavnatá, uvnitř růžová a jemná a na povrchu pěkně do hněda. Pokud je to tak, vypneme plamen, necháme játra trochu vychladnout a poté pokrájíme na plátky, jak silné je chceme mít, eventuálně ponecháme játra v celku a vrátíme zpět do husího sádla.

Upečená játra i s rozpuštěným husím sádlem dáme do menších uzavíratelných nádobek a necháme ztuhnout. Játra v husím sádle skladujeme v chladničce.

Kuřecí játra v husím sádle natíráme na čerstvě upečený chléb, osolíme a okořeníme čerstvě mletým černým pepřem podle naší chuti. Hotovou pochoutku na chlebu servírujeme s horkým čajem a můžeme obložit plátky čerstvé sezónní zeleniny (rajčata, papriky apod.). Je to výborná večeře a velmi chutné rychlé pohoštění pro návštěvy.

V chladničce játra v sádle vydrží poměrně dlouho, a to 2 až 3 měsíce, pokud si je chceme připravit ve větším množství do zásoby a pochoutku mít vždy po ruce. Kdysi jsme takto připravovali husí játra z kukuřicí vykrmené husy a zalívané husím sádlem. Příprava však byla delší, ale kuřecí játra v husím sádle její chuť silně připomínají.
user-icon

autor Libchen


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Kuřecí játra v husím sádle

Zpět na recept
Druh jídla
Chuťovky
Národní kuchyně
Maďarská

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena