Košíčky se žloutkovým krémem

Nemáte moc času a chtěli byste upéci ještě jeden druh cukroví ? Těsto jednoduše kupte v obchodě a krém zvládnete rychle.


3.0183x
60 min

Postup přípravy

Tuk na vymazání formiček rozpustíme a mašlovačkou vytřeme všechny formičky báboviček (košíčků). Z jednoho těsta jich uděláme 60 - 70, záleží na velikosti formiček.

Z těsta uždibujeme malé kousíčky a prsty je vtlačíme do formiček, tak aby bylo těsto až po okraj a uprostřed byl dolíček. Těsta stačí malá vrstva. Naplněné formičky narovnáme na plech a pečeme pozvolna v předehřáté troubě dorůžova. Košíčky z formiček vyklopíme teprve po vychladnutí.

Během pečení si uděláme krém. Máslo necháme změknout a připravíme si vodní lázeň. Do misky dáme žloutky, oba cukry a šleháme ponořené ve vodní lázni, dokud se cukr nerozpustí. Voda nesmí vařit. Pak nádobu z vodní lázně odstavíme. Do žloutkové pěny přidáme změklé máslo a vyšleháme hladký krém.

Do každého košíčku mázneme (kdo chce, může ozdobně nastříkat) trochu žloutkového krému a do krému vmáčkneme 1lískový oříšek.

Hotové košíčky se žloutkovým krémem vyrovnáme na tácek nebo plech a necháme do druhého dne na chladném místě. Krém krásně ztuhne a můžeme košíčky narovnat do jiné nádoby a neslepí se.
user-icon

autor Dana


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Košíčky se žloutkovým krémem

Zpět na recept
Druh jídla
Cukroví
Národní kuchyně
Česká
K příležitosti
Vánoční recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.