Jehněčí špízy na rozmarýně

Skvělé 4 kousky masa s rýží.


3.0638x
60 min

Postup přípravy

Jehněčí maso nakrájíme na kostky o hraně 5 cm. Všechny suroviny na přípravu marinády (olivový olej - 2 lžíce, víno, kmín, oregano) smícháme v misce. Přidáme jehněčí maso, promícháme je s marinádou a uložíme na 4 až 12 hodin do chladničky.


Hodinu před grilováním namočíme snítky rozmarýny do studené vody. Papriky nakrájíme na čtvrtky a zbavíme semen, potom je nakrájíme na čtverce o straně přibližně 5 cm.


Papriky a česnek povaříme asi minutu ve vroucí vodě, ochladíme studenou vodou, osušíme a odložíme. snítky rozmarýny vyjmeme z vody a osušíme. Spodní 4 cm zbavíme jehlic, abychom získali ,,rukojeť".


Na snítky rozmarýny navlékneme střídavě kousky jehněčího masa, stroužky česneku a kousky paprik. Pokud není větvička dostatečně pevná, aby propíchla maso, propícháme je nejprve grilovací jehlou.


Grilovací rošt potřeme mírně olejem a rozložíme na něj špízy. Rošt postavíme zhruba 13 cm pod rozehřátý gril a špízy grilujeme 10 - 12 minut. Během grilování je potíráme zbylou marinádou nebo olivovým olejem a obracíme. Podáváme s rýží a šafránem.


Zdroj: Slovart.cz

user-icon

autor Vilienka


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Jehněčí špízy na rozmarýně

Zpět na recept