Jarní čistící nápoj

Zkoušela jsem různé druhy ovoce i zeleniny, které by ladily s bylinkami, ale stále to nebylo ono. Až tento nápoj - je tak dobrý, že ho bez problémů pijí i děti. A dokonce s chutí.


5.04x
10 min

Ingredience

2 lžičkyolej
150 mlvoda
1 kshruška
4 snítkykopřiva
3 snítkyřebříček
7 lístkůbršlice

Postup přípravy

Nachystáme si veškeré bylinky, dáme je do mísy s vodou a pořádně omyjeme. Poté je ještě opláchneme pod tekoucí vodou. Delší kousky překrojíme. Hrušku umyjeme a nakrájíme na větší kousky. Jaderník můžeme odstranit, já ho nechávám, protože v jadérkách jsou vždy nejcennější látky, navíc rozmixovaný jaderník je v nápoji k nepoznání. Do mixéru dáme bylinky, kousky hrušky, vodu a 2 lžičky dobrého oleje. Používám nyní olej z lískových oříšků pro jeho příjemnou chuť, ale dá se použít jakýkoliv jiný kvalitní olej. Dávám ho tam proto, že některé vitamíny jsou rozpustné a vstřebatelné jen v tucích, tak aby o ně tělo nepřišlo. Bylinky vybíráme podle možností, doporučuji denně 3 snítky řebříčku po celou dobu vegetace, protože pravidelné užívání malé dávky žebříčku dokáže tělo zharmonizovat. Nápoj lze dělat až do pozdního podzimu s různými bylinami. Faktem je, že si tento jarní čistící nápoj nedělám ani tak pro zdraví, ale spíše na chuť. Je moc dobrý a osvěžující.
user-icon

autor Kkuli

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Jarní čistící nápoj

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena