Dietní kuře s rýží a zeleninou

Dietní dušené kuře s rýží, které lze doplňovat zeleninou i kořením dle chuti. Připravujeme v troubě, rýže se takto nelepí.


4.413x
30 min
2×

Postup přípravy

Rýži propláchneme a vsypeme do zapékací misky nebo celokovového kastrůlku. Záleží, zda dietně vaříme pro celou rodinu nebo jen pro sebe. Já popisuji množství pro zhruba dvě osoby a jedno dítě.

Nakrájíme si lahůdkovou cibulku, asi tak dvě až tři hrsti, rozkrájíme pár cherry rajčátek a jedno kuřecí prso a vhodíme vše k rýži.

Směs zalijeme horkou vodou tak, aby voda převyšovala o asi 1 cm a zároveň minimálně 1 cm zbýval do okraje misky/hrnce. Přidáme hřebíček, sůl, kari a pepř podle chuti. Zamícháme a přidáme buď lžíci oleje, nebo kousek másla. Na sporáku přivedeme pod pokličkou k varu a chvilinku necháme za občasného promíchnutí vřít. Mezitím si rozehřejme troubu na maximum. Používáme-li mísu z varného skla, přivedeme směs k varu již v troubě pod víkem.

Když se voda začne lehce odpařovat, vložíme kastrůlek do trouby a troubu vypneme. U zapékací misky jen vypneme troubu. V teplé troubě rýži necháme dojít asi 10 - 25 minut. Záleží na množství zbylé vody a na množství rýže, které vaříte. Na uvedené množství 10 minut bohatě stačilo.

Dietní kuře s rýží a zeleninou rozdělíme na talíře, ozdobím nakrájeným zbytkem cibulky a rozkrojenými rajčátky a podáváme. Tento způsob zpracování je výborný a umožňuje využití jakékoliv jiné oblíbené zeleniny či masa.
user-icon

autor delaine


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Dietní kuře s rýží a zeleninou

Zpět na recept