Čokoládový nenáročný dortík

Recept na jednoduchý dort s chutí čokolády.


4.821x
90 min
3×

Postup přípravy

Na přípravu nenáročného čokoládového dortíku necháme ve vodní lázni rozpustit nalámanou čokoládu. Jakmile se čokoláda dobře rozpustí, přidáme nakrájené máslo, vanilku, kávu a za stálého míchání dobře rozpustíme. Připravenou čokoládovou hmotu necháme vychladnout.

Do vychlazené čokoládové hmoty elektrickým šlehačem vmícháme rozkvedlané vejce, cukr a podmáslí. Do vyšlehané čokolády postupně přidáme prosetou mouku s práškem do pečiva a kakaem. Ručně velmi jemně promícháme.

Čokoládové těsto nalijeme do formy o průměru 22 cm vyložené papírem nebo vymazané a vysypané. Pečeme v předehřáté troubě na 160 °C asi 60 minut. Zda je dortík upečen vyzkoušíme nejlépe vpichem špejlí. Upečený dort necháme na mřížce vychladnout.

Můžeme si i na dort připravit polevu. Smetanu přivedeme k varu a odstavíme. Ihned vmícháme nastrouhanou čokoládu. Mícháme, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Čokoládovou polevu necháme vychladnout a nalijeme širší formy, kterou uložíme do lednice.Čokoládovou polevu občas promícháme a jakmile vidíme, že je hustší, nenáročný čokoládový dortík můžeme polevou potřít.

Čokoládový nenáročný dortík můžeme vyzdobit podle fantazie. Korpus můžeme i rozříznout a potírat různými krémy. Viz třeba moje krémy, zejména krém kávový krém Pasticcera. Záleží však na nás, co nám chutná.
user-icon

autor null


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Čokoládový nenáročný dortík

Zpět na recept